Fotbalisté Vítkovic vybojovali na domácím šampionátu stříbro

18. 06. 2017

Fotbalisté Ostravy a Vítkovic v sobotu 10. června společně odcestovali autobusem směrem do Nymburka na mistrovství České republiky neslyšících ve fotbale. Celkem se zúčastnily pouze čtyři týmy - I. PSKN Praha, SKN Brno, SportNES Ostrava a SSK Vítkovice.

V semifinále Pražané hostili Vítkovice a Brňané hráli se SportNESem. Oba zápasy se hrály vedle sebe na přírodní trávě 2x35 minut. Vítkovičtí hráli pouze v jedenácti, bez náhradníků, zbytek hráčů se omluvil. Zahájili však velmi aktivně. Hned po několika minutách se záložník Tomáš Gajdošík dostal dvakrát do šance, nejprve trefil tyč a podruhé nestřelil břevno. Neklesající tlak na soupeřovu branku vyústil v první gól. Jaroslav Holan byl faulován a následovala penalta, kterou zkušený hráč sám proměnil. Pražané se ovšem nevzdávali a taktéž měli šance. Po jedné z chyb v obraně dokázali vyrovnat. Byli stále aktivnější a nechybělo mnoho, aby šli i do vedení. Ještě před přestávkou měli možnost rovněž z penalty vstřelit druhý gól, jenže Michal Skorkovský neproměnil. Naopak krásnou brankou přímo z rohového kopu poslal Vítkovice do vedení Marián Tomica.

Po přestávce se čekalo na další chybu, kterou udělali hráči z Ostravy. Pražané podruhé v utkání vyrovnali a vzhledem k tomu, že Jaroslav Holan neproměnil pokutový kop v závěru zápasu, skončilo semifinále nerozhodně 2:2. Muselo se hrát prodloužení, v němž o vítězství rozhodl mladý talent Jakub Bajer. Vítkovičtí postoupili do finále, a tedy do boje o zlato. V něm se utkali s Brnem, které porazilo SportNES 3:1.

Tenhle zápas se však Ostravanům vůbec nevydařil. Prohráli 0:7, když už v první půli vstřelil jejich soupeř pět branek. Vítkovičtí se museli obejít bez útočníka Holana, který uviděl červenou kartu a musel předčasně pod sprchy. Brno si vývoj zápasu pohlídalo a vybojovalo svůj šestý titul. V utkání o bronz Pražané porazili SportNES 6:3. "Chci poděkovat našim hráčům, kteří zvládli zvítězit nad Prahou pouze v jedenácti. Řekl bych si, že jsme si za to výhru zasloužili. Ve finále s Brnem jsem věděl, že nebudeme mít šanci dosáhnout na titul, protože Brno mělo kvalitní hráče, kteří měli více zkušeností. Myslím si, že pro náš tým bylo stříbro dobrý výsledek. Zkusíme štěstí zase příští rok", řekl po turnaji levý záložník Dalibor Jedlička.

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2017 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1