Jedenadvacet medailí neslyšících atletů

7. 06. 2018

V sobotu 2. června se konalo MČR v atletice neslyšících v Brně za slunečného počasí. Pořadatelem byl SKN Brno. Na šampionátu reprezentovalo SSK Vítkovice celkem patnáct atletů a atletek. Vybojovali dohromady jedenadvacet medailí, z toho šest zlatých.

K tomu přidali devět stříbrných a šest bronzových. Padaly samozřejmě osobní rekordy a nejlepší výkony sezony. Nejúspěšnějšími vítkovickými atlety byli Kateřina Korgerová v kategorii žen a zkušený Michal Stanovský. Mezi mladšími závodníky se nejvíc dařilo Tereze Pavlasové (starší žákyně), Adamu Buzrlovi, Kevinu Kondášovi (starší žáci), Radaně Procházkové a Elišce Stodtové (mladší žákyně). Ve výpravě byli také tři žáci, kteří patřili mezi nejmladšími závodníky vůbec a poprvé si závodně vyzkoušeli atletiku.

Kateřina Korgerová vybojovala zlato ve sprintu na 100 m (osobní rekord 13,3), byla druhá na dvojnásobné trati (osobní rekord 27,29) a také byla členkou vítězné štafety České republiky na 4x100 m. Michal Stanovský získal titul v hodu oštěpem, doběhl druhý na čtvrtce a třetí na patnáctistovce.

Ze tří cenných kovů se radovali starší žák Adam Buzrla (zlato v dálce a ve štafetě na 4x60 m, stříbro ve výšce), starší žákyně Tereza Pavlasová (stříbro v dálce, na 60 m a štafetě na 4x60 m), Alexandra Puškarová (stříbro v kouli a štafetě na 4x60 m, bronz v běhu na 800 m) a mladší žákyně Eliška Stadtová (stříbro ve štafetě na 4x60 m, bronz v dálce a běhu na 150 m).

Dva tituly si z Brna odvezl dorostenec Kevin Kondráš (koule a štafeta na 4x60 m), Dominik Matis byl členem vítězné štafety na 4x40 m a přidal stříbro na 150 m, Radek Pužo v hodu diskem dorostenců vybojoval bronz. V kategorii mladších žákyň skončila Radana Procházková druhá v běhu na 150 m a byla také členkou stříbrné štafety na 4x60 m, Vanessa Hranická obsadila druhé místo ve výšce.

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2018 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1