Druhé extraligové kolo nabídlo parádní výkony

2. 07. 2018

Na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích se uskutečnilo druhé kolo atletické extraligy mužů a žen. K vidění v byla spousta hvězd domácí atletiky a padaly také skvělé výkony. Tři splněné limity na ME v Berlíně a jako bonbónek stovka mužů v podání Zdeňka Stromšíka. Vítkovický sprinter si vylepšil osobní rekord o tři setiny, zaběhl čas 10,26 a zařadil se na dělené čtvrté místo českých historických tabulek.

Porazil dokonce i Jána Volka, který o dva dny dříve v Šamoríně vytvořil časem 10,13 nový slovenský rekord. Ani výkony Zdeňka Stromšíka však nestačily na to, aby se muži udrželi na šesté příčce, zajišťující účast na mistrovství republiky družstev a extraligovou příslušnost v příští sezoně. Skončili o čtyři body sedmí a čeká je baráž. Ženy dopadly o poznání lépe a nechybělo mnoho, aby se postaraly doslova o senzaci. Skončily totiž o jediný bod za vítěznou Duklou Praha. Dařilo se jim zejména na dráze v běžeckých a jedné chodecké disciplíně. Asi nikoho nepřekvapí, že největším množstvím bodů do společného účtu přispěly Simona Vrzalová a Jana Slaninová. Prvně jmenovaná vyhrála běh na 800 (2:04,04) a druhá skončila na 1500 m (4:18,15). Slaninová byla druhá na stovce (11,87) a čtvrtá na dvojnásobné trati (24,05). Obě pak společně se Slovenkou Ivetou Putalovou a Vendulou Hluchou byly členkami stříbrné štafety na 4x400 m (3:42,18).

Slovenská posila Iveta Putalová vyhrála běh na 400 m (52,41) z vítězství a zisku jedenácti bodů se radovala také Alena Kollegová v chodeckém závodě na 5000 metrů (26:39,50). Druhé místo vybojovala v hodu kladivem Pavla Kuklová (66,87) na pódiové umístění dosáhly také Stanislava Lajčáková na 100 m překážek (13,62), Adéla Voráčková na 3000 m překážek (10:54,23), koulařka Gabriela Pallová (14,40) a štafeta na 4x100 m ve složení Kolářová, Lajčáková, Putalová, Vávrová (47,03).

U mužů už tolik úspěchů domácí závodníci nezaznamenali. Kromě Zdeňka Stromšíka se "na bednu" dostal v běhu na 800 m Lukáš Symerský (1:48,54) a štafeta na 4x100 m ve složení Stromšík, Danáč, Vácha, Kolarčík (41,16).

Pořadí ve 2. kole, muži: 1. Olymp Praha 186 bodů, 2. Dukla Praha 182, 3. Univerzita Brno 177, 4. Plzeň 124, 5. Olomouc 123, 6. Slavia Praha 113, 7. Vítkovice 109,...ženy: 1. Dukla Praha 182, 2. Vítkovice 181, 3. USK Praha 171,5, 4. Olymp Brno 168,...

Kompletní výsledky najdete ZDE

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2018 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1