Neslyšící atleti uspěli na MEJ v Sofii

11. 07. 2018

S celkovou bilancí dvanácti medailí, z toho jedné zlaté, čtyř stříbrných a sedmi bronzových medailí se vrátili čeští neslyšící atleti a atletky z juniorského mistrovství Evropy v Sofii. Ve výpravě měly zastoupení i Vítkovice. Junior Daniel Juříček vybojoval čtyři medaile, dorostenka Kateřina Korgerová tři.

O jediné zlato české výpravy se postarala Barbora Auředníková z SK Olympia Praha, která vyhrála závod ve vrhu koulí výkonem 10,99. Závodnice TJ Šumperk, která je v rámci Českého svazu neslyšících sportovců registrována v SSK Vítkovice, Kateřina Korgelová doběhla druhá v závodě na 100 m překážek. Pro předčasný start byla diskvalifikovaná favorizovaná ruská atletka Aborinová. Kateřina do osmé překážky bojovala o zlato s Ukrajinkou Matviievskou, ale silný protivítr (-3,1m) ji vyvedl z rytmu právě na osmé překážce a pak jí nevyšly kroky na deváté překážce. Skončila na krásném stříbrném místě výkonem 16,09 sekundy.

Další cenné kovy přidala ve štafetách. Juniorská na 4x100 m ve složení Táborská, Martínková, Auředníková a Korgerová doběhla pro bronz za 53,28. Zároveň překonal po 25 letech národní rekord. Mladá atletka ještě nastoupila v dorostenecké smíšené štafetě na 4x400 m, která měla premiéru na MEJ. Kvarteto ve složení Juříček, Korgerová, Táborská a Ponocný po náročném běhu finišovalo na 3. místě před domácí štafetou časem 4:13,87.

Daniel Juříček, člen AK SSK Vítkovice, který naopak v rámci Českého svazu neslyšících sportovců reprezentuje SK SKIVELO Olomouc, se představil jako mimořádně všestranný běžec. Kromě již zmíněné smíšené štafety na 4x400 m byl ještě členem bronzového kvarteta juniorů na 4x100 m a další medaile mu zacinkala po doběhu závodu štafet na 4x400 m. Trenéři postavili na první dva úseky sprintery Fraňka a Ponocného, pak následovali Juříček a Kudrnovský. Tato taktika se vyplatila. Po prvních dvou úsecích Češi vedli o deset metrů před Ruskem. Pak se propadli na druhé místo a po neúspěšném ataku Poláků na posledním úseku tuto pozici uhájili. Vytvořili přitom nový národní rekord juniorů výkonem 3:45,17. Univerzálnost předvedl Daniel Juříček v běhu na 1500 m, kde se radoval se čtvrté medaile. Časem 4:44.71 obsadil třetí příčku.

Kompletní výsledky MEJ neslyšících najdete ZDE

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2018 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1