Dodavatelé

sevenmedia

Jan Friš třetí do party pro Eugene

29. 05. 2014

Na letošním juniorském světovém šampionátu v americkém Eugene bude mít vítkovická atletika minimálně trojí zastoupení. Po Jakubu Zemaníkovi a Adamu Zenklovi se podařilo splnit limit Také Janu Frišovi. V rámci 2. mítinku pro 2. kolo extraligy mužů a žen v Turnově doběhl na 3000m př. na 4. místě a časem 9:01,26 si řekl o letenku do Eugene. „Už od zimní halové sezony jsem věřil, že Honza limit splní. S přibývajícími starty na dráze jeho forma stoupala a výsledkem je velmi dobrý čas v závodě, který se neběžel zrovna v ideálních podmínkách. O to větší pochvalu si za svůj výkon zaslouží,“ řekl k závodu trenér Vladimír Černý a vyzdvihl i některé časy dalších vítkovických atletů. „Ve steeplu doběhl na 9. místě Vojtěch Schneider v osobním rekordu 9:29,93. Vynikající osobní rekord si vytvořil Jakub Ševčík na  800m časem 1:50,12 a skončil 3. Věříme, že hranice 1:50 letos padne.“

V Turnově tentokrát nestartovaly vítkovické ženy, ovšem jejich oddíloví kolegové sbírali body jako na běžícím pásu. Na osmistovce bodovali na 5. místě Martin Sadil (1:51,88), i šestý Adam Zenkl (1:52,99). Mirek Lepíček v B běhu dosáhl času 1:55,26. Ve výškařském sektoru se představili Michal Kabelka na 3. místě (205), šestý skončil Adam Blažek, sedmý pak Tomáš Veselý, oba výkonem 195.  Další mítink pro extraligu se koná v úterý 3. 6. v Praze na Strahově v rámci mítinku Praga Academica.