Vítězství v Bavlšík Cupu 2019

12. 03. 2019

Druhou březnovou sobotu se v Ostravě uskutečnil futsalový turnaj neslyšících Bavlšík cup 2019. Zúčastnilo se ho celkem osm týmů, přičemž pořádající SSK Vítkovice postavil do bojů áčko i béčko. První tým hrál ve velké pohodě a turnaj zaslouženě vyhrál.

Základní část proběhla ve dvou skupinách, z nichž nejlepší dva týmy postoupily do semifinále. Vítkovické áčko od začátku plnilo roli favorita. V prvním duelu nastoupilo proti Zlínu. "Nejdříve jsme se rozehrávali a postupně přišly i gólové šance. Skóre otevřel perfektní střelou Hubáček dal celkem pět branek a k tomu přidal jednu Holan. První zápas skončil výhrou 6:0," přiblížil vstup do turnaje brankář Dalibor Jedlička.

Další zápas s Budějovicemi byl veden ještě lépe takticky. Hned v úvodu Vítkovičtí vedli 2:0, když se prosadil opět Hubáček, po poločase přidal dvě branky Fabišík. Výhra 4:0 znamenala jistotu postupu, a v posledním zápase ve skupině se slovenským Trenčínem opět domácí udrželi čisté konto. Už v poločase vedli 2:0 a po přestávce přidali ještě další dva góly. Tentokrát se na výhře 4:0 podíleli dvěma góly Hartoš a po jednom Gajdošík s Hubáčkem.

Výhra ve skupině znamenala, že v semifinále Ostravané nastoupili proti Brnu. Proti tradičnímu rivalovi z domácích soutěží hráli velmi zodpovědně a bez větších chyb. Zásluhou Hubáčka, Holana a Fabišíka vedli už do poločasu 3:0. Brňané po přestávce zkoušeli hrát bez brankáře a podařilo se jim snížit. Na zvrat v utkání však sílu neměli. Hráči Vítkovic skvěle takticky drželi míč na polovině soupeře a nedovolili Brnu dostat je pod tlak.

Ve finále už na suveréna turnaje čekaly polské Gliwice. Těm ale zápas o zlato vůbec nevyšel. Domácí je v první půli doslova rozstříleli. Pět gólů v síti hostů znamenalo konec nadějí, po přestávce se sice jednou trefili, ale inkasovali další tři góly. Vítězství 8:1 pro domácí bylo zasloužené a gólově se na něm podíleli Holan (3 branky), Hubáček (2), Fabičík, Jedlička a Hartoš.

Béčko Vítkovic bohužel všechny zápasy prohrálo a bylo poslední. Dva hráči vítězného týmu se dočkali také individuálního ocenění. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Dalibor Jedlička, nejlepším střelcem se stal Hubáček, který vstřelil celkem 11 branek.

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2019 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1