Úspěchy na šampionátech neslyšících

26. 10. 2019

V polovině října se uskutečnilo mistrovství České republiky neslyšících v šachu jednotlivců. Pořadatelem byl I.PSKN Praha, oddíl šachy. Na turnaji soutěžilo o medaile celkem osm šachistů a dvě šachistky ze sedmi klubů.

Hrálo se systémem každý s každým na 2 x 5 minut. Nejstarším účastníkem byl jedenaosmdesátiletý Zdeněk Fiebinger z Trutnova, nejmladším naopak teprve čtrnáctiletý Patrik Vindiš z SK SKIVELO Olomouc. Mezi nejlepší se dokázal prosadit vítkovický šachista Jiří Stoklasa, který obsadil skvělé druhé místo. Mistrem republiky se stal Milan Orság z I.PSKN Praha, třetí skončil Zdeněk Fiebinger ze SKN Hradec Králové.

Ve stejný den 19. října proběhl vůbec poprvé v historii také domácí šampionát v badmintonu neslyšících. Zúčastnily se ho také dvě vítkovické hráčky Sylvie Šarinová a Michaela Holanová. Z jihu Čech si přivezly hned několik medailí. V konkurenci 5 hráčů a 8 hráček ze sedmi klubů si ve dvouhře žen vedla lépe Sylvie Šarinová. Prohrála až ve finále s favorizovanou Janou Havlovou z SKN Hradec Králové a vybojovala stříbrnou medaili. Michaela Holanová obsadila bronzovou příčku. Na turnaji se hrála také soutěž smíšených dvojic. Čtyři páry hrály systém každý s každým, na druhém místě skončila dvojice Lukáš Hošek (SK Olympia Praha SPS), Michaela Holanová. Třetí příčku obsadili Kratochvíl (SKN Plzeň) a Sylvie Šarinová.

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2019 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1