up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Czech Indoor Gala startuje zítra

1. 02. 2023

Tradičně den před mezinárodním mítinkem Czech Indoor Gala představily své plány některé z hvězd stříbrného podniku World Athletics Indoor Tour. S novináři si přišli popovídat Zdeněk Stromšík, Tereza Petržílková, Alaysha Johnsonová, Jeremiah Azu a Patryk Dobek.

Předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník připomněl, že se jedná už o sedmý ročník mítinku, který je nedílnou součástí halové sezony. „Těší mě, že se nám tyto ambice daří každoročně naplňovat. Výrazně tomu napomáhá také velká podpora ze strany Moravskoslezského kraje a Statutárního města Ostrava,“ řekl na úvod brífinku.

Největší vítkovickou hvězdou, která divákům představí, je sprinter Zdeněk Stromšík. Na nedávném mítinku Indoor prezentoval časem 6,68 a na závod před svým domácím publikem se moc těší. „Zítřejší závod je pro mě důležitý směrem k rankingu pro halový evropský šampionát v Istanbulu. V této hale trávím ohromné množství času a závodit před domácím publikem je vždy velká motivace,“ prozradil svěřenec Jaroslava Vlčka.

O konkurenci v nejkratším sprintu se mu postará například mladý Brit Jeremiah Azu a také jeho odvěký rival Jan Veleba. Fanoušci atletiky se však mohou těšit na další atraktivní disciplíny. Velmi zajímavou podívanou nabídne šedesátka překážek žen, kde bude favoritkou Američanka Alaysha Johnsonová. Jejími soupeřkami budou dvojnásobná halová mistryně Evropy na této distanci Nizozemka Nadine Visserová, ale také vítězka minulého ročníku Helena Jiranová.

Napínavý souboj lze očekávat prakticky ve všech disciplínách, například na čtvrtce žen diváci uvidí čtvrtou ženu loňského světového šampionátu v Eugene Nizozemku Lieke Klaverovou a proti ní české reprezentantky Ladu Vondrovou či Terezu Petžílkovou. Na půlce mužů se představí skvělý Polák Patryk Dobek, ve vrhu koulí mužů zase český rekordman a lídr letošních tabulek Tomáš Staněk.

Foto: ČAS/Adolf Horsinka

Kompletní informace a časový pořad najdete ZDE

« zpět «