up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Czech Indoor Gala nabídl skvělou podívanou

3. 02. 2023

Vynikající výkony předváděli atleti a atletky na mítinku Czech Indoor Gala ve Vítkovicích. Padaly rekordy mítinku, národní rekordy a pochopitelně i osobní. Českým závodníkům se dařilo držet krok se zahraničními hvězdami, škoda, že ani jeden v hlavním programu nevyhrál.

Amálie Švábíková, Lada Vondrová a Petr Svoboda obsadili ve své disciplíně druhé místo. Filip Sasínek naopak zaběhl v závodě na 1 míli národní historické maximum. Podařilo se mu jako prvnímu českému běžci srazit čas pod čtyři minuty, proběhl cílem jako čtvrtý v čase 3:57,62.

Diváky nadchly výkony překážkáře Petra Svobody, rozběh vyhrál skvělým časem 7,56, ve finále pak doběhl druhý časem 7,58 za Kubáncem Roberem Iribarnem. Amálie Švábíková v tyči posunula své halové maximum na 457 centimetrů a sklonit se musela jen před Slovinkou Tinou Šutejovou. Ta výkonem 482 centimetrů vytvořila nová slovinský rekord. A do třetice stříbrná Lada Vondrová rovněž vylepšeným osobním rekordem 51,57 v běhu na 400 metrů ozdobila mítink. Lepší byla jen Nizozemka Leike Klaverová, když časem 51,00 vylepšila rekord ostravského podniku.

Z vítkovických závodníků se jich v hlavním programu představili jen dva. Zdeněk Stromšík v rozběhu na 60 metrů zaběhl čas 6,77 a do finále ze šestého místa nepostoupil. Anna Cagašová v běhu na 1500 metrů dělala vodičku a závod pochopitelně nedokončila.

O to větší zastoupení však měli domácí atleti a atletky v národním programu. A dostali se i na pomyslné stupně vítězů. Na šedesátce žen zaběhla nový osobák Štěpánka Kolářová a čas 7,51 byl třetí nejrychlejší ze všech tří běhů. V dálce žen obsadila výkonem 572 centimetrů Lucie Pisková druhou příčku, Adéla Luzarová byla výkonem 566 centimetrů třetí. Na šedesátce žáků byl nejrychlejší Milan Nožička v osobním rekordu 8,06. Mezi žákyněmi byla časem 8,34 nejrychlejší Kateřina Salvová.

Foto: ČAS/Adolf Horsinka

Kompletní výsledky najdete ZDE

« zpět «