up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Halový šampionát už o tomto víkendu

14. 02. 2023

Vrchol domácí halové sezony se nezadržitelně blíží. Už tuto sobotu a neděli bude o mistrovské tituly bojoval ve vítkovické hale nejlepší čeští atleti a atletky. Přijede kompletní špička, nejde totiž jen o medaile, ale v mnoha případech také o plnění limitů na evropský šampionát v Istanbulu.

A mezi kandidáty na stupně vítězů je i několik domácích zástupců. Ve sprintu mužů lze očekávat veliký souboj mezi Janem Velebou z Dukly Praha a Zdeňkem Stromšíkem. Veleba je letos prozatím o čtyři setiny rychlejší, ale to může svěřenec Jaroslava Vlčka v domácím prostředí změnit. Stejně tak bude zajímavý souboj ve sprintu žen. Karolína Maňasová vévodí letošním českým tabulkám časem 7,32. Její soupeřky Natálie Kožuškaničová a Nikola Bendová jí však titul rozhodně nedají zadarmo.

Na dvoustovce se do boje o medaili pokusí zasáhnout Jana Slaninová, které letos patří prozatím šestý nejlepší čas. Na překážkář bude ke spolufavoritům patřit Jiří Zedníček, byť tam je hlavní aspirant na titul jasný. Na startu bude stát opět Petr Svoboda. V technických disciplínách by mohla do bojů o cenné kovy zasáhnout Lucie Pisková a pochopitelně může někdo také mile překvapit.

Ovšem jednoduché to mít vítkovické naděje nebudou. Na startu je halový mistr Evropy koulař Tomáš Staněk, zmiňovaní Petr Svoboda a Jan Veleba, dále Radek Juška, Kristiina Mäki, Lada Vondrová nebo Michaela Hrubá. Až na drobné výjimky to nejlepší, co současná halová česká atletika může nabídnout.

Rozhodně stojí za to v sobotu a neděli podpořit vítkovické atlety a atletky a užít si skvělou podívanou. Sobotní program začíná ve 14 hodin, například finále šedesátky žen bude v 16.40 a finále sprintu mužů o deset minut později. Nedělní program začíná v 11 hodin.

Foto: ČAS/Adolf Horsinka

« zpět «