up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Dva tituly úvodní den šampionátu

18. 02. 2023

Ve vítkovické hale začalo mistrovství republiky mužů a žen a hned úvodní den se děly věci. Domácí zástupci vybojovali dva tituly, padl národní halový rekord a bojovalo se o limity na halové mistrovství Evropy.

Ve sprintu mužů na 60 metrů do závodu nenastoupil Jan Veleba a tím měl Zdeněk Stromšík ulehčenu cestu za zlatem. Ovšem okořenil ji skvělým výkonem. Ve finále předvedl čas 6,59. Tím splnil ostrý limit na halové mistrovství Evropy v Istanbulu, vytvořil si nový osobní rekord a posunul také hranici rekordu domácího mistrovství.

Na titul dosáhla také na stejné trati Karolína Maňasová. Potvrdila, že je v letošní halové sezoně nejrychlejší českou ženou a časem 7,36 vybojovala zlato o dvě setiny sekundy před Natálií Kožuškaničovou z USK Praha. Další vítkovická atletka Jana Slaninová ve finále doběhla čtvrtá v čase 7,50.

Z dalších výkonů vítkovických atletů a atletek stojí za zmínku nový osobák Malina Ščibrániho na 400 metrů, který se časem 48,14 probojoval do nedělního finále.

Absolutním vrcholem úvodního dne šampionátu byla soutěž tyčkařek, ve které Amálie Švábíková z USK Praha překonala český halový rekord a vyhrála výkonem 472 centimetrů. Svoji skvělou formu potvrdil i koulař Tomáš Staněk s Dukly Praha, když svoji soutěž vyhrál výkonem 21,43 metrů.

Mistrovství republiky pokračuje druhým dnem v neděli a začátek programu je v 11 hodin.

Kompletní výsledky najdete ZDE

« zpět «