up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Štěpánka Kolářová doplnila medailovou sbírku

19. 02. 2023

Také druhý den halového mistrovství republiky mužů a žen přinesl spoustu skvělých výkonů. A také jednu další medaili pro vítkovické barvy. Po Zdeňku Stromšíkovi a Karolíně Maňasové se na stupně vítězů probojovala také Štěpánka Kolářová v běhu na 200 metrů.

Skončila třetí za Ladou Vondrovou, která časem 23,36 sekund, vytvořila nový rekord šampionátu. Druhá pak doběhla v osobním rekordu Natálie Kožuškaničová a Štěpánka Kolářová si časem 23,94 doběhla pro bronz. Jana Slaninová v rozběhu dosáhla času 24,16 a do finále nepostoupila.

Ve finále čtvrtky mužů zaběhl Matěj Krsek z Kladna skvělý čas 46,14 a splnil limit na halové ME v Istanbulu. Vítkovický Milan Ščibráni doběhl v osobní rekordu 47,83 pátý. V dálce žen bojovala o medaili Adéla Luzarová. Vyrovnala svůj osobák 580 centimetrů, jenže od medaile ji dělilo sedm centimetrů a skončila rovněž pátá.

Ve vítkovické hale nebyla nouze o skvělé výsledky. Filip Sasínek v běhu na 1500 metrů překonal časem 3:40,24 rekord šampionátu. Mužská čtvrtka byla největším klenotem nedělního programu. Vítězný Matěj Krsek se stal díky času 46,14 druhým nejrychlejším mužem české historie na této trati. Rychleji běžel už pouze český rekordman Pavel Maslák.

Kariérní maximum posunula na čtvrtce žen i Tereza Petržilková. Čas 52,19 ji dal definitivní jistotu účastí na šampionátu v Istanbulu. Osobák předvedla Lada Vondrová na dvoustovce (23,36) a kvalitní výkon předvedl i Radek Juška v dálce (787).

Kompletní výsledky najdete ZDE

« zpět «