up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

zlaty maraton Emila Zatopka

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Gigant je vrchol sezony pro mladé atlety a atletky

22. 02. 2023

Jen týden po mistrovství republiky mužů a žen se ve vítkovické hale uskuteční domácí šampionát kategorií dorostu a juniorů. Už díky počtu startujících se mu říká gigant a pro organizátory je to vždy veliká zkouška. Pořádající SSK Vítkovice je na ovšem připraven.

Boje o medaile proběhnou, podle slov ředitele šampionátu Oldřicha Zvolánka, opět v stoprocentně připraveném prostředí. „Máme za sebou mistrovství mužů a žen, na němž padaly rekordy české, rekordy šampionátu a samozřejmě i rekordy osobní. Byla to velmi povedení akce a tým organizátorů je připraven i na gigant. Bude na něm soutěži kolem šesti stovek mladých atletů a atletek, což je pochopitelně hodně náročné na veškerou organizaci. Ale jsme připraveni a věřím, že budou spokojeni všichni účastníci,“ říká před víkendovým kláním.

Pochopitelně věří, že domácí naděje navážou na loňské úspěchy a opět budou často na stupních vítězů. V minulém roce vybojovaly hned devět cenných kovů, z nichž tři byly zlaté. Kdo má největší šance za titul letos?

Rozhodně to nebude veleúspěšná koulařka Karin Brzyszkowská, která studuje ve Spojených státech a na šampionát nepřijede. Ale jinak je tady hned několik želízek v ohni. Na dvoustovce například Casey Long, na čtyřstovce Anna Cagašová, na půlce Tomáš Volný a Hana Borová. Z technických disciplín pak v dálce Štěpán Matura a bez šance nejsou ani vrhači.

Šampionát v Ostravě začíná v sobotu v 10 hodin ráno, nedělní program začíná už v 9.30. K vidění bude opět skvělá atletika v podání nejlepší českých juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek.

Kompletní časový pořad najdete ZDE

 

« zpět «