Dodavatelé

sevenmedia

Tři medaile z gigantu

26. 02. 2023

Domácí halový šampionát juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek ve Vítkovicích přinesl domácím barvám tři cenné kovy. Na stupně vítězů se probojovali Štěpán Matura, Matěj Lutz a Casey Constanti Long.

Mistrovství republiky se zúčastnilo přes 740 atletů a atletek, padaly nejen osobní rekordy, ale hned v sobotu byl překonán také rekord šampionátu, o který se postaral v běhu na šedesát metrů překážek Michal Rada z Českých Budějovic. O den později padly dokonce i rekordy národní. Ten dorostenecký na dvoustovce překonala Terezie Táborská ze Sokola Nehvizdy a ve stejné kategorii zaběhla nový národní rekord štafeta Plzně na 4x200 metrů.

Úvodní den šampionátu potěšil vítkovické příznivce junior Štěpán Matura, když v osobním rekordu 700 centimetrů ovládl soutěž dálkařů. Z rozběhů se navíc do finále čtvrtky a půlky probojovali Matěj Lutz, David Hrbáček, Tomáš Volný, Anna Cagašová a Sára Navrátilová. V bojích o medaile uspěl pouze Matěj Lutz. Rozběh ovládl v osobním rekordu 48,64, v nedělním finále pak doběhl na druhém místě časem 49,04.

A stejně tak stříbrný skončil také na dvoustovce juniorů Casey Constanti Long. V novém osobním rekordu 21,86 doběhl jen o jednu setinu sekundy za vítězným Jakubem Peterkou z Plzně.

Jednu příčku pod stupni vítězů skončili David Hrbáček na čtvrtce dorostenců (51,72) a Anna Cagašová na čtvrtce juniorek (55,92).