up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Ve čtvrtek startuje HME v Istanbulu

1. 03. 2023

Vrchol letošní halové sezony je tady. V Istanbulu začíná ve čtvrtek halové mistrovství Evropy a do Turecka už se přesunuli všichni atleti a atletky, kteří se na šampionát kvalifikovali. Včetně vítkovického sprintera Zdeňka Stromšíka, který absolvuje už své čtvrté HME.

Na domácím mistrovství republiky si vylepšil osobní rekord na šedesátce na 6,59 a určitě by rád navázal na výsledek z evropského šampionátu v Glasgow 2019, kde se probojoval do semifinále. Jeho čas přijde v sobotu, dopoledne jsou na programu rozběhy, pak semifinále a před devátou hodinou večerní finále.

Z minulého mistrovství Evropy v Toruni čeští reprezentanti přivezli dvě medaile. Zlato bude letos obhajoval koulař Tomáš Staněk a stříbro štafeta mužů na 4x400 metrů. Nadějí na medailové umístění je však hned několik. Staněk je pochopitelně jeden ze spolufavoritů, ale na medaili by mohli dosáhnout například tyčkařka Amálie Švábiková a snad i čtvrtkařská štafeta.

Šampionát začíná ve čtvrtek večer a jako první z českých medailových nadějí vstoupí do bojů koulař Tomáš Staněk. Na programu jsou také rozběhy půlkařů a mílařů. Program přenáší přímým přenosem Česká televize.

Foto ČAS/Soňa Maléterová

Kompletní program šampionátu najdete ZDE

« zpět «