up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


HME v Turecku je minulostí

5. 03. 2023

Na halovém mistrovství Evropy v Turecku vybojovali čeští atleti a atletky dvě medaile. Stříbrný skončil koulař Tomáš Staněk, bronzová pak tyčkařka Amálie Švábíková. Jediný vítkovický zástupce v české výpravě Zdeněk Stromšík nepostoupil na šedesátce z rozběhů.

Soutěž koulařů probíhala tradičně hned na začátku čtyřdenního šampionátu, takže se Češi radovali z cenného kovu už jeho druhý den. Po dost komplikované kvalifikaci, kdy si místo v elitní osmičce zajistil Tomáš Staněk až posledním třetím pokusem 20,70 metrů, zvládl finále o poznání lépe. Obhájce titulu ve druhé sérii poslal kouli do vzdálenosti 21,90 metrů a v dalším průběhu ho překonal pouze Ital Zane Weir. Český rekordman si tak z Turecka odvezl stříbrnou medaili.

Na cenný kov dosáhla také Amálie Švábíková, která po překonání českého rekordu patřila ke spolufavoritkám soutěže tyčkařek. Svoji pozici zvládla a ve finále si počínala až do výšky 460 centimetrů naprosto suverénně. Pak navíc přidala úspěšný pokus na 470 centimetrech a skočila třetí za Chorvatkou Tinou Šutejovou a vítěznou Finkou Wilmou Murtovou.

O medaile usilovali také další čeští zástupci, na stupně vítězů se už však nikdo nedostal. Ženská štafeta na 4x400 metrů ve složení Tereza Petržilková, Marcela Pírková, Nikola Bendová a Lada Vondrová skončila na čtvrtém místě, dálkař Radek Juška a čtvrtkaři Lada Vondrová s Matějem Krskem obsadili místo páté.

Vítkovický sprinter Zdeněk Stromšíknastoupil hned do prvního rozběhu na 60 metrů a letošnímu českému šampionovi se nevedlo podle představ. Do cíle doběhl na šestém místě v čase 6,79, což bylo od postupu do semifinále daleko. Po doběhu nešetřil slovy kritiky na vlastní osobu. „Nevěřím popravdě svým očím. Vůbec nechápu, co stalo, hlavně asi ve druhé půlce trati. Start byl podle všeho dobrý. Běžím vedle borce, co má 6,65 chvíli jsem byl před ním, říkám si dobrý, dobrý a pak doběhnu a vidím tohle. To je blbé, chtěl bych se omluvit všem, kdo mi věřili a fandili. Celou sezonu běhám kolem 6,73 nebo 6,74, pak mi to jednou ulítlo a tady předvedlo tohle. To by se nemělo stávat,“ řekl pro server atletika.cz.

Foto: ČAS/Soňa Maléterová

Kompletní výsledky HME najdete ZDE

« zpět «