Dodavatelé

sevenmedia

Jakub Zemaník vyhrál šampionát v půlmaratonu

16. 04. 2023

Na mistrovství republiky v půlmaratonu v Pardubicích zazářil vítkovický běžec Jakub Zemaník. Svěřenec trenéra Vladimíra Černého zaběhl čas 1:07:00 a o pětadvacet sekund porazil obhájce titulu Jiřího Homoláče.

Ten byl sice největší favorit závodu, ovšem Zemaník si lépe rozložil síly. Nesnažil se držet v úvodu závodu skupinky keňských závodníků a běžel si své vlastní tempo. To se mu nakonec vyplatilo. Homoláč postupně ztrácel tempo a v závěrečné fázi závodu se přes něj Zemaník dostal.

V celkovém hodnocení obsadil český mistr Jakub Zemaník sedmé místo. Dominovali Keňané, kteří obstarali kompletní obsazení stupňů vítězů. Vyhrál Hillary Mayio v čase 1:02:17 před Kennedy Ronem (1:02:54) a Albertem Tonuiem (1:02:56).

Další vítkovický závodník Vojtěch Bárta doběhl v rámci mistrovského závodu devatenáctý (1:12:04) a Roman Prus jedenašedesátý (1:19:08).

V závodě žen se z titulu radovala Eva Filipiová, která zvítězila časem 1:19:45. Druhá doběhla Gabriela Veigertová (1:20:01).