up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

zlaty maraton Emila Zatopka

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Známe další hvězdy Zlaté tretry

24. 04. 2023

Nejlepší atlet světa současnosti tyčkař Armand Duplantis, olympijský vítěz v hodu oštěpem Ind Neeraj Chopra a také světová rekordmanka na stovce překážek Nigerijka Tobi Amusanová. K tomu absolutní česká domácí špička. Organizátoři zveřejnili další hvězdná jména letošního ročníku Zlaté tretry.

Fanoušci atletiky se rozhodně mají 27. června na co těšit. Letošní 62. ročník mítinku Continental Tour Gold opět nabídne skvostné představení. O účasti Armanda Duplntise už se nějakou dobu ví, nyní je však jasné, že pořadatelé chystají hlavně pro diváky na hlavní tribuně dáreček navíc. „Už jsme to jednou zkoušeli a uděláme to opět. Soutěž tyčkařů proběhne v sektoru přímo pod hlavní tribunou. Umocní to zážitek z výkonu švédského fenoména. Moc rádi bychom viděli překonání šestimetrové hranice,“ říká manažer mítinku Alfonz Juck.

Současně se závodem mužů bude probíhat v tradičním tyčkařském sektoru soutěž žen. A v ní se představí nová česká halová rekordmanka a medailistka z halového mistrovství Evropy Amálie Švábíková. „Na Zlatou tretru se moc těším, protože to bude skvělý závod, navíc před domácím publikem. Určitě bych se chtěla pokoušet o výšku přes 470 centimetrů,“ vzkazuje fanouškům.

Další hvězdou mítinku bude překvapivá vítězka světového šampionátu v Eugene Nikgerijka Tobi Amusanová. V semifinálovém závodě vloni překonala nečekaně světový rekord časem 12,12 sekund a pak ve finále už s nedovolenou podporovou větru dosáhla na zlato. Je více než reálné, že překoná rekord Zlaté tretry 12,55 Shariky Nelvisové z roku 2015.

V Memoriálu Emila Zátopka v běhu na 1500 metrů zvedne diváky ze sedadel Etiopan Lamecha Girma. Už vloni je potěšil prvním časem pod osm minut v historii mítinku na trati 3000 m překážek. Mezitím stihl vytvořit halový světový rekord na 3000 metrů a vzhledem k jeho rychlostním schopnostem organizátoři věří, že poprvé v historii uvidí diváci v Ostravě zaběhnout někoho 1500 metrů pod 3:30 minut. Byl by to navíc útok na etiopský rekord.

A pak je tady soutěž oštěpařů a oštěpařek. To bude společně s tyčkou mužů vrchol v technických disciplínách. V mužské soutěži se do souboje s českou oštěpařskou špičkou podařilo zajistit toho nejpovolanějšího. Olympijského vítěze z Tokia Inda Neeraje Chopru. Na startu nebude chybět ani mistr světa Anderson Peters z Grenady a také česká jednička Jakub Vadlejch.

V soutěži žen se na závod těší odchovankyně ostravské atletiky Nikola Ogrodníková. Její první známou soupeřkou bude nejlepší japonská atletka současnosti Haruka Kitagučiová. „Samozřejmě chápu, že mužský oštěp je v současnosti populárnější a atraktivnější než ten ženský. Potřebovaly bychom víc závodnic, které umí hodit přes šestašedesát metrů. Ale i tak se na závod v Ostravě moc těším. Je to pro mne srdeční záležitost, navíc stále ještě nemám ve sbírce křišťálovou trofej pro vítězku,“ řekla novinářům na tiskové konferenci.

Ogrodníková se právě vrátila ze soustředění v Jihoafrické republice a cítí se na sezonu dobře připravená. „Měla jsem v zimě zdravotní problémy, ale už je to za mnou. Jsem zdravotně v pořádku, v květnu mě čekají první závody, takže uvidíme, jaká bude forma. Mým letošním hlavním cílem je mistrovství světa v Budapešti, kde bych se chtěla dostat do finále. Myslím, že na medaili bude potřeba hodit přes dvaašedesát metrů, to je velká výzva,“ dodala.

Na Městském stadionu ve Vítkovicích se na konci června představí i další české hvězdy. Čtvrtkařka Lada Vondrová, překážkář Petr Svoboda, zmiňovaná tyčkařka Amálie Švábíková a další.

Vstupenky jsou již řadu týdnů v prodeji a podle Oldřicha Zvolánka z SSK Vítkovice je jejich cena zejména pro rodiny s dětmi velmi přijatelná. „Na ochozy je cena vstupenek 50 korun. Už od dopoledne bude navíc fanouškům z řad dětí i jejich rodičů k dispozici fanzóna, kde najdou spoustu zajímavých atrakcí. Podle nás ideální způsob, jak si užít čas před mítinkem světové úrovně. Prozatím jsme prodali asi čtyři tisíce vstupenek, což je přibližně polovina kapacity, která je určena pro fanoušky. Věřím, že zájem o ně bude dále stoupat.“

Kompletní informace o mítinku a také prodej vstupenek najdete na stránkách www.zlatatretra.cz

 

« zpět «