Dodavatelé

sevenmedia

První kolo extraligy mužů a žen v Brně

15. 05. 2023

V Brně se za chladného a deštivého počasí uskutečnilo první kolo extraligy mužů a žen. V obou kategoriích bojovala také družstva SSK Vítkovice. Muži obsadili sedmou příčku, ženy skončily stejně. Vyhrály celky Univerzity Brno a ŠKODA Plzeň.

Družstvo vítkovických mužů drželi zejména běžci. Sprinter Zdeněk Stromšík na stovce skončil druhý ve stejném čase jako vítěz Jan Veleba. Oba zaběhli v silném protivětru na začátek sezony vynikající čas 10,59 a o vítězi rozhodla až cílová kamera. Byla to největší šance na dílčí vítězství v některé z disciplín ze všech vítkovických atletů a atletek.

Jedenáct bodů za druhé místo přidal také Milan Ščibráni na čtvrtce. Zaběhl čas 48,26. Druhé místo obsadil i Adam Zajíček v chodeckém závodu na 20 kilometrů.

Osobák si na trati 1500 metrů zaběhl Martin Kováčech. Jeho čas 8:19,45 stačil na šesté místo. Na pomyslnou medailovou pozici dosáhl Peter Ďurica v běhu na 3000 metrů překážek. Doběhl třetí v čase 9:21,83. Stejně skončil v tyči výkonem 451 centimetrů Martin Vaněk.

Jana Slaninová ve sprinterském dvojboji skočila na stovce časem 12,01 pátá, na dvojnásobné trati byla dokonce časem 24,29 třetí. Monika Lehenová také zvládla skvěle dvě disciplíny. V novém osobáku 617 centimetrů obsadila v dálce druhé místo, v trojskoku rovněž posunula své maximum na 12,51 a byla z toho třetí příčka.

Na trojce se po narození potomka vrátila do extraligového kolotoče také Simona Vrzalová. Časem 9:47,75 skončila pátá. Trojka s překážkami vyšla skvěle Dominice Kraussové. Zaběhla si nový osobák 10:50,38 a skončila třetí.

Celkové pořadí, muži: 1. Univerzita Brno 319 bodů, 2. Dukla Praha 235,5, 3. ŠKODA Plzeň 234,5, …7. SSK Vítkovice 124. Ženy: 1. ŠKODA Plzeň 287, 2. Olymp Brno 262, 3. USK Praha 255, …7. SSK Vítkovice 121.