up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Parádní čas mužské štafety

13. 08. 2023

Na mistrovství světa v Budapešti se sice žádný z vítkovických zástupců nenominoval, ale formu bezesporu mají. Platí to zejména o Zdeňku Stromšíkovi, který společně se svými reprezentačními kolegy zaběhl v Uherském Hradišti skvělý čas ve štafetě na 4x100 metrů.

Na memoriálu Květoslava Tichavského a Velké ceně Dany Zátopkové v hodu oštěpem společně s Janem Velebou, Eduardem Kubelíkem a Ondřejem Macíkem zaběhli čas 38,84 a vybojovali pro Česko účastnické místo na mistrovství světa štafet v roce 2024.

V individuálním závodě na 100 metrů doběhl Zdeněk Stromšík časem 10,65 druhý. Do finále se dostal také další vítkovický sprinter Tomáš Lisák. Ten skončil časem 11,14 na sedmém místě.

Na světový šampionát v Budapešti, který startuje příští týden v sobotu, schválilo předsednictvo Českého atletického svazu celkem 23 atletů a atletek. Největšími nadějemi na zisk některé z medailí jsou lídr letošních světových tabulek oštěpař Jakub Vadlejch a zkušený koulař Tomáš Staněk. Ve výpravě nechybí ani medailistka z letošního HME v Istanbulu tyčkařka Amálie Švábíková, oštěpařka Nikola Ogrodníková nebo dálkař Radek Juška.

Foto: facebook/Česká atletika

Kompletní výsledky mítinku v Uherském Hradišti najdete ZDE

« zpět «