up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

zlaty maraton Emila Zatopka

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


České poháry v silniční cyklistice v Ostravě a kraji

22. 08. 2023

Už po devatenácté hostí Ostrava a Moravskoslezský kraj nejlepší české cyklisty a cyklistky v rámci Memoriálu Jana Veselého, nejslavnějšího československého cyklisty 20. století, absolutního vítěze Závodu míru.

Silniční cyklistika po odjetých 12 závodech Českých pohárů, mistrovství České republiky a mistrovství světa vstupuje do závěrečných závodů celoročního seriálu Českých pohárů. Milovníky silniční cyklistiky čekají předposlední kola letošní Carla kriterijní ligy, Brilon Cupu a Škoda Cupu. Všechny tři závody se pojedou v Moravskoslezském kraji. Připomínají 100. výročí narození legendárního Jana Veselého. Závody se konají za podpory Moravskoslezského kraje.

Borci v kategoriích od žactva po Elite začnou na uzavřeném okruhu na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě v sobotu 2. 9. V neděli 3. 9. pak budou pokračovat v Hrabyni pod hlavičkou Škoda Cupu. Zde se k nim přidají také kategorie mládežnické a ženské v rámci Brilon Cupu. VIP hostem bude Bohumír Koryčanský (1934): „S Honzou Veselým jsem byl v československé reprezentaci 1954-1959 byl to vynikající sportovec a taky kamarád. Naposled jsem se s ním potkal v Rožnově na Valašském Slavíně při pohřbu E. Zátopka a při teto příležitosti jsme ho pasovali na Valacha.“

Přesto, že již proběhly národní šampionáty a ve všech kategoriích jsou známi držitelé titulů mistrů republiky, budou diváci svědky soubojů o vylepšení současných tabulkových pozic. A to soubojů ne ledajakých, protože nejlepší národní šampiony doplní mimo jiné i dvaadvacet reprezentantů, kteří startovali na nedávném Mistrovství světa ve Skotsku.

Jaké souboje a výkony mohou diváci očekávat? „Současný pohled na hodnotící tabulku kategorie Elite ukazuje, že první tři místa zůstanou v týmu Elkov Kasper a borci Matěj Zahálka, Michael Boroš a Dominik Neuman si to rozdají mezi sebou. Závod ale bude stát za to,“ říká Vítězslav Dostál, ředitel a zakladatel závodu.

„V kategoriích mladší žáci a žákyně bude zajímavé sledovat Adélu Zavadilovou a Mikuláše Zavadila, oba z týmu Cycling Academy Tábor. Ti nasbírali již přes 400 bodů a oba získali titul mistra ČR. U starších žákyň nastane boj o celkové umístění, kde se Linda Sítková z domácího týmu ACK Stará Ves nad Ondřejnici a Mistryně ČR pokusí převálcovat Karolínu Fridrichovou z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav a Adélu Paříkovou z Brilon Racing team MB. V ostatních kategoriích je situace vyrovnaná a můžeme se těšit, na bojovná střetnutí o zisk bodů a vylepšení v celkovém hodnocení,“ doplňuje odborný pohled Dostál.

 

« zpět «