up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Dvě medaile na mistrovství světa

28. 08. 2023

Na vrcholu letošní sezony mistrovství světa v Budapešti získala česká výprava dvě medaile. Obě byly bronzové a postarali se o ně první den šampionátu smíšená štafeta na 4x400 metrů a pak poslední den soutěží oštěpař Jakub Vadlejch.

Je veliká škoda, že se nominace nevešel žádný zástupce vítkovické atletiky, bezpochyby všichni však se zájmem sledovali boje českých atletů a atletek se světovou špičkou.

Úvodní den přinesl neskutečné zklamání pro nizozemskou štafetu na 4x400 metrů a současně obrovskou radost pro kvarteto Matěj Krsek, Tereza Petržilková, Patrik Šorm a Lada Vondrová. Česká štafeta se celý závod držela na skvělém čtvrtém místě, a když se ve finiši zdálo, že skončí pod stupni vítězů, upadla několik metrů před cílem Nizozemka Femke Bolová a celá štafeta byla diskvalifikována. V cíli Češi dlouho nemohli uvěřit, že národní rekord 3:11,06 ozdobí navíc fantastickou bronzovou medailí.

Sedm dnů pak čeští reprezentanti čekali na další medailový úspěch, který se nakonec přece jen dostavil. Lídr letošních světových oštěpařských tabulek Jakub Vadlejch byl po čtyřech pokusech ve finále čtvrtý, pak ale poslal oštěp do vzdálenosti 86,67 metrů a byl z toho druhý bronz.

Češi byli na šampionát skvěle připraveni. Mužská štafeta na 4x400 metrů ve složení Matěj Krsek, Pavel Maslák, Vít Müller a Patrik Šorm zaběhla nový český rekord 3:00,99, ovšem ten stačil v silné konkurenci jen na šesté nepostupové místo v rozběhu.

Do finále se však v dalších disciplínách probojovalo hned několik českých nadějí. Na stupně vítězů už ale nikdo nedosáhl. Dálkař Radek Juška výkonem 798 centimetrů obsadil sedmou příčku, tyčkařka Amálie Švábíková výkonem 450 centimetrů obsadila jedenáctou příčku. A skvělé představení předvedla také v chodeckém závodě na 35 kilometrů Tereza Ďurdiaková. V novém národním rekordu 2:49:06 si došla pro vynikající desáté místo.

Foto: Soňa Maléterová/ČAS

Kompletní výsledky najdete ZDE

« zpět «