up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

zlaty maraton Emila Zatopka

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Dorostenecké týmy postoupily na mistrovství ČR

9. 09. 2023

V Břeclavi se na 3. kole mistrovství Moravy a Slezska družstev mládeže dařilo oběma vítkovickým dorosteneckým týmům. Dorostenky závod vyhrály a dorostenci obsadili druhou příčku. Obě družstva tak postoupila na mistrovství republiky, které se koná na konci září.

Obě vítkovická družstva těžila především z obrovské vyrovnanosti. Mezi nejvýraznější osobnosti družstva dorostenek pak patřily vrhačky Kristýna Šandorová a Kateřina Fridrychová. V dorostencích přispěl největším počtem bodů do celkového hodnocení Ondřej Špaňel.

Z vítězství v jednotlivých disciplínách se radovali Tomáš Volný v osobním rekordu 50,70 v běhu na 400 metrů, Vojtěch Turek časem 1:56,2 na dvojnásobné trati, Šimon Kristl časem 4:19,76 na patnáctistovce štafeta na 4x400 metrů ve složení Vojtěch Turek, Tomáš Volný, Lukáš Šugárek, Lukáš Tylšar (3:37,82).

V kategorii dorostenek pak vyhrála patnáctistovku časem 4:54,68 Darina Brozdová, jinak zařídily největší bodový zisk už zmíněné vrhačky. Z vítězství ve své disciplíně se přitom radovala pouze Kristýna Šandorová, která ovládla soutěž kladivářek výkonem 42,90. Pozic na pomyslných stupních vítězů však bylo veliké množství.

Družstva celkově, dorostenci: 1. AK Olomouc 236 bodů, 2. SSK Vítkovice 217, 3. Lokomotiva Břeclav 211. Dorostenky: 1. SSK Vítkovice 291, 2. AK Olomouc 240, 3. Atletika Poruba 223.

Foto: ČAS/Jan Houska

Kompletní výsledky najdete ZDE

 

« zpět «