Dodavatelé

sevenmedia

Klubový rekord vícebojařky Kalandrové

22. 01. 2024

Na mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích se příliš vítkovických atletů a atletek nepředstavilo. Ovšem i tak z toho medaile byly. Adéla Kalandrová v kategorii starších žákyň vybojovala zlato v pětiboji. V mužích byl zlatý Jan Vojtek, ovšem ten měl jen jediného soupeře.

Kalandrová navíc výkonem 3047 bodů přepsala klubový rekord. Ten měl prozatím hodnotu 2790 a mladá naděje vítkovického víceboje ho překonala o více než padesát bodů.

Začala svůj závod šedesátkou překážel za 9,70 sekundy, pak následovalo 146 centimetrů do výšky, v kouli zvládla 8,85 metrů, v dálce 475 a v závěrečném běhu na 800 si dokonce časem 2:25,16 vytvořila osobák. Jen pro zajímavost, český rekord v této disciplíně drží Jana Novotná z Brna výkonem 3853 bodů.

V sedmiboji mužů startovalo sedm závodníků, čtyři z nich však mimo soutěž, další jeden závod nedokončil. Titul mistra Moravy a Slezska tak skončil v rukou Jana Vojtka za 4634 bodů, což je nová hodnota jeho osobního rekordu.

Součástí mistrovství bylo také několik vložených závodů v bězích, na nichž padaly i osobní rekordy. Například nový osobák si na dvoustovce žen vytvořila časem 25,39 domácí Gabriela Tobolová, která závod vyhrála. Půlku žen zase ovládla Vendula Hluchá časem 2:13,24.