Dodavatelé

sevenmedia

Kvalitní výkony na Indoor Ostrava I

23. 01. 2024

Bezmála pět set závodníků se představilo na halovém atletickém mítinku Ostrava Indoor I. Na programu byla řada disciplín a v kvalitní konkurenci se neztratili ani domácí zástupci. Například Simona Vrzalová se blýskla kvalitním časem 2:09,20 na půlce.

Ostravská mílařka vyzkoušela svoji rychlostní formu a závod s přehledem vyhrála. Na stejné trati padl ve vítkovické hale také národní juniorský rekord. Postaral se o něj Jakub Dudycha z Vysokého Mýta, který zaběhl čas 1:47,75. Překonal tak 33 let starý rekord Václava Hřícha.

V průběhu dlouhého dne pochopitelně padaly osobní rekordy a pozadu nezůstali ani nejlepší vítkovičtí atleti a atletky. Milan Ščibráni v novém osobáku 47,74 vyhrál čtvrtku, hned za ním doběhl v novém osobním maximu 47,97 Jakub Majerčák. Rekord si zaběhla na stejné trati i Tereza Sklenářová, která časem 55,91 doběhla druhá.

Závod překážkářů vyhrál Jan Vojtek časem 8,39. Ve výšce kraloval stejný závodník, když jako jediný překonal 198 centimetrů. Dorosteneckou soutěž koulařek ovládly domácí závodnice úplně. Vyhrála výkonem 11,72 metrů Karolína Červenková. V soutěži žen se blýskla osobákem Kristýna Šandorová. Výkon 9,95 metrů stačil na třetí místo. A druhý skončil ve vrhačském kruhu dorostenec Martin Hammond. Jeho nový osobák 12,23 metrů stačil na druhé místo.