up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Ladislav Kříž dnes slaví osmdesátiny!

28. 01. 2024

Bývalý československý atlet Ladislav Kříž dnes slaví významné jubileum. Je to přesně osmdesát let, co se dlouholetý člen vítkovického atletického klubu v Praze narodil. Získal několik titulů mistra republiky a byl především členem zlaté štafety na 4x100 metrů na ME 1971 v Helsinkách.

V roce 1969 na mistrovství Evropy v Athénách získal bronzovou medaili ve štafetě na 4 × 100 metrů. O dva roky později byl na evropském šampionátu v Helsinkách členem štafety (4 × 100 m), která vybojovala zlaté medaile. Kvarteto ve složení Ladislav Kříž, Juraj Demeč, Jiří Kynos a Luděk Bohman zde zaběhlo trať v čase 39,3 sekund. Druzí skončili Poláci, třetí Italové.

Startoval také na olympijských hrách v Mnichově 1972, kde skončil ve čtvrtfinále. Největšího individuálního úspěchu dosáhl na evropském šampionátu 1966 v Budapešti, kde v běhu na 200 metrů skončil na pátém místě.

Dvoustovka byla jeho parádní disciplínou, vždyť časem 21,27 stále drží třetí místo dlouhodobých tabulek vítkovického klubu. A to zaběhl tento čas v roce 1970.

Foto: Deník/Mirka Strnadová

Přejeme hodně zdraví a pohody do dalších let!

« zpět «