Dodavatelé

sevenmedia

Náročný pořadatelský trojboj

28. 01. 2024

Víkend před mezinárodním mítinkem Czech Indoor Gala se organizátoři z vítkovického klubu pořádně zahřáli. Tři dny za sebou pořádali mládežnické přebory a na každém z nich startovala více než pětistovka závodníků. Vše ovšem jako obvykle dopadlo na jedničku.

Na pátečních přeborech Jihomoravského kraje staršího a mladšího žactva bylo několik vložených běžeckých závodů, na nichž si mohl svoji formu ověřit také domácí atleti a atletky. V běhu na 60 metrů mužů například zvítězil v čase 7,06 Jakub Šenk.

Pochopitelně mnohem více vítkovických barev bylo vidět o den později, kdy se konal přebor Moravskoslezského kraje staršího a mladšího žactva. V silné konkurenci nadějí opavské, kopřivnické, havířovské nebo frýdecko-místecké atletiky se z titulu přeborníka kraje radovalo jen hrstka z nich. V běhu na 60 metrů překážek zvítězil časem 9,21 Patrik Lištvan. Na stejné trati žákyň zvítězila časem 10,79 Karolína Valošková.

Výšku žáků ovládl výkonem 163 centimetrů Hynek Strnadel, soutěž mladších žáků pak výkonem 138 centimetrů Kryštof Srubek. Kuriózně ještě o centimetr výš se dostala s závodě mladších žákyň Magdaléna Medvecová a nový osobák znamenal zlatou medaili. V tyči žáků zvítězil výkonem 400 centimetrů Lukáš Uchytil, vrh koulí žákyň vyhrála Karolína Hořínková. Její nejdelší pokus měl hodnotu 11,29 metrů.

V neděli pak o tituly přeborníků usilovali žáci a žačky Olomouckého a Zlínského kraje. Na nich už se mladí ostravští závodníci nepředstavili.