Dodavatelé

sevenmedia

Czech Indoor Gala nabídl super podívanou

31. 01. 2024

Vyprodané hlediště vítkovické atletické haly nadšeně fandilo závodním z celého světa na letošním ročníku Czech Indoor Gala. Mítink poprvé spadal do nejvyšší kategorie Gold seriálu WAIT. Vydařil se po všech stránkách, padlo hned šest rekordů mítinku.

Dvěma českým atletům se podařilo v silné konkurenci zvítězit. Vít Müller vyhrál svůj běh na 400 metrů časem 46,26 a porazil o dvě setiny vítěze druhého běhu Maďara Atillu Molnára. Přemožitele nenašel ani Eduard Kubelík na dvoustovce. Cenné prvenství navíc okořenil novým halovým osobákem 20,66.

Nejlepší výkony mítinku diváci viděli v jiných disciplínách a zasloužili se o ně zahraniční hvězdy. Závod žen na 400 metrů ovládla Nizozemka Lieke Klaverová zopakovala svůj ostravský primát z minulého roku. Byl z toho rekord mítinku 50,54, a posun do čela letošních světových tabulek.

Závod na jednu míli žen měl na Czech Indoor Gala svou premiéru a jasně v ní dominovaly etiopské favoritky. Vítězná Freweyni Hailuová výrazně vylepšila letošní nejlepší světový výkon na 4:17,36 a dostala se na šestou příčku historických světových tabulek.

O nejlepší světový výkon letošní halové sezony se postaral na trati 1500 metrů Portugalec Isaac Nader. Posunul se do čela letošních statistik díky času 3:34,23. A samozřejmě se rovněž zapsal mezi rekordmany ostravského mítinku.

Jak si vedly další české naděje. Vítkovická sprinterka Karolína Maňasová měla na šedesátce obrovskou smůlu, když bezprostředně po startu zakopla a už nenašla správný rytmus. Nakonec doběhla osmá v čase 7,56. Další domácí závodnice Simona Vrzalová si vyzkoušela závod na jednu míli a časem 4:35,76 doběhla desátá.

Spokojená mohla být naopak tyčkařka Amálie Švábíková, která výkonem 463 centimetrů obsadila druhé místo za vítěznou Slovinkou Tinou Šutejovou. Ta zvládla skočit o deset centimetrů výš.

Dálkař Radek Juška pořádně vystrašil řeckého favorita Miltiadise Tentogloua. Ve čtvrté sérii skočil 803 centimetrů a zaostal za vítězem závodu druhý o pouhých šest centimetrů. Až do závěrečné série vedl od třetích pokusů v koulařském sektoru Tomáš Staněk. Výkon 21,33 metrů byl velmi slibný, jenže pak ho posledním pokusem překonal Američan Roger Steen, který výkonem 21,38 a vyhrál. Pro Staňka zbylo rovněž druhé místo.