up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Řada titulů na mistrovství Moravy a Slezska

3. 02. 2024

Ve dvou dnech bojovali atleti a atletky ve vítkovické hale o tituly mistrů Moravy a Slezska. Nejprve se soutěžilo v kategorii staršího žactva a pak přišly na řadu další kategorie, včetně dospělých. Zástupci pořádajícího klubu se ze zlatých medailí radovali hned několikrát.

V žákovské kategorii na vítězství dosáhla koulařka Karolína Hořínková, která soutěž ovládla výkonem 11,44 metrů. O poznání lépe se dařilo těm starším. A osobní rekordy padaly jako na běžícím pásu.

V kategorii dospělých si pro zlato mezi muži doběhl na šedesátce v novém osobním rekordu 6,86 Tomáš Lisák. Stejnou trať žen proběhla ve finále nejrychleji Karolína Maňasová. Svoji dobrou formu potvrdila časem 7,26.

V běhu na 800 metrů si svoji rychlost vyzkoušela mílařka Simona Vrzalová. Zvítězila časem 2:08,92. A pak přidala ještě jedno zlato na své oblíbené trati 1500 metrů. Stačil jí k tomu čas 4:23,91. Z nového osobního rekordu 7,93 se ve finále běhu na 60 metrů překážek radoval Jiří Zedníček. A přidal k tomu také titul mistra Moravy a Slezska. Kvalitu vítkovické vrhačské školy potvrdil v soutěži mužů Tomáš Bortel, když v novém osobním rekordu 17,25 metrů nedal soupeřům šanci.

Niki Joannidu v tyčce žen opět posunula své halové maximum. Výkon 405 centimetrů znamenal rovněž vítězství v soutěži. V juniorské soutěži tyčkařek startovaly jen dvě závodnice, z toho jedna mimo soutěž. Domácí Tereza Picmausová tak měla titul jistý už před prvním skokem. Vyhrála nakonec výkonem 263 centimetrů. Mezi juniory byl na nejvyšším stupínku v soutěži výškařů Vojtěch Podešva. Na zlato potřeboval 186 centimetrů.

V dorostenecké kategorii zvítězil na čtvrtce v novém osobáku 50,40 Tomáš Volný. A ve stejné kategorii ovládla soutěž dálkařek v novém osobáku 548 centimetrů Anna Hrbáčková.

Kompletní výsledky mistrovství MaS žactva najdete ZDE

Kompletní výsledky mistrovství MaS dorostu, juniorů a dospělých najdete ZDE

« zpět «