up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

zlaty maraton Emila Zatopka

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Ostrava chystá 1. ročník mezinárodního maratonu Emila Zátopka

18. 04. 2024

V Ostravě startuje zbrusu nový maraton – na jediném certifikovaném okruhu, s mezinárodní účastí i televizním přenosem. Nese jméno legendárního běžce Emila Zátopka, který byl mimo jiné vyhlášen českým olympionikem století. Jeho součástí bude také 12. ročník Českého běhu žen.

V sobotu 26. října na Městském stadionu V Ostravě-Vítkovicích odstartuje celkem 10 závodů od těch pro děti a rodiny přes běžkyně začátečnice až po borce na maratonské trati. Chybět nebudou ani štafety a týmové běhy. V areálu, kde pravidelně závodí nejlepší atleti světa, čeká běžce i fanoušky celý den sportu, workshopů, dobrého jídla, soutěží, koncertů, aktivit pro děti, tradičního expa i stánků s designovými výrobky. Organizátorem akce je SSK Vítkovice, který tak navazuje na pořadatelskou úspěšnost 62 ročníků Zlaté tretry Ostrava.

„Celý koncept je postaven na organizátorské zkušenosti, kvalitní trati a špičkovém zázemí i péči o všechny běžce, jejich výkon, doprovod a fanoušky,“ popisuje Šárka Mokrá, výkonná ředitelka projektu. „Naší vizí není mnohatisícová masa běžců, ale kvalitní závody, kde je důležitý každý účastník, pro kterého se budeme snažit vytvořit špičkový servis před, V průběhu akce i po ní. Kromě bohatého doprovodného programu je připraveno zázemí na trati s toaletami, osvěžovacími a občerstvovacími stanicemi, lékařskou i bezpečnostní službou, nebude chybět zázemí u startu i cíle. Kromě šaten, sprch, úschovny, rozcvičení a občerstvení po závodě, přidáváme také služby fyzioterapeuta a masáže,“ doplňuje Mokrá.

„Ostrava má ve světě sportu velké renomé. Pořadatelsky i atleticky vyvolává důvěru a jméno Emila Zátopka rezonuje ve světové komunitě běžců snad ještě více než v Česku. To jsou všechno devizy, které nám pomáhají získat na start i velmi dobré běžce. Ti si totiž nevybírají podle financí, ale podle celkových podmínek závodu. Věřím, že je nabídneme v takové kvalitě, že se k nám budou hobby i vrcholoví sportovci rádi vracet. Velmi magický je jeden kompaktní okruh trati s dobrým profilem,“ vysvětluje sportovní manažer akce a manažer Zlaté trety Ostrava Alfonz Juck a dodává: „Myslím si, že i díky ní přijali osobnosti jako Wilson Kipketer nebo Agnes Ngetichová roli ambasadorů akce včetně osobní účasti.“

Na české straně jsou ambasadory další maratonské legendy - Alena Peterková a Karel David. Oba bývalí čeští reprezentanti, olympionici a držitelé národních rekordů, Alena Peterková do roku 2018 a Karel David dosud.

Akci rozsahu maratonu není možné uspořádat bez součinnosti města Ostravy a Moravskoslezského kraje. Oba se na akci podílejí nejen organizačně, ale také finančně, shodně na ni přispěli 2 miliony korun. „Věřím, že si všichni užijí speciální atmosféru, a to nejen ve svých obvodech, ale hlavně na stadionu, buď jako fanoušci, kteří zde s rodinami stráví příjemný první den podzimních prázdnin, nebo jako závodníci. Těší mě, že díky televiznímu přenosu představíme Ostravu a její části z jiných úhlů, než je běžně zvykem a že na startu přivítáme také kolegy z našich partnerských měst. Mimo jiné i z Košic, které jsou pořadateli nejstaršího maratonu v Evropě,“ popsal ostravský primátor Jan Dohnal.

Košický maraton míru je zároveň partnerským závodem Zlatého maratonu Emila Zátopka Ostrava. Ten nejstarší maraton se tak propojuje s tím nejmladším. „Kvalitní maraton na evropské úrovni je skvělou pozvánkou do regionu. Sport je v tomto ohledu jedním z nejdůležitějších ambasadorů. Díky podobným akcím jsou město i kraj výrazně vidět na mapě světa. Nikdo z atletické komunity napříč kontinenty nepochybuje o tom, kde Ostrava leží. Tohle je reklama a propagace, kterou nelze vyčíslit, a to říkám s vědomím všech finančních částek, kterými akce podporujeme. Velké atletické akce, k nimž řadím i rodící se Zlatý maraton Emila Zátopka, jsou pokladem pro region, ale i atletiku samotnou, protože díky nim má právě ta v Ostravě a Moravskoslezském kraji tak senzační renomé,“ shrnuje náměstek hejtmana MSK Stanislav Folwarczny.

 

Více na www.zatopekmaraton.com

 

 

« zpět «