up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

zlaty maraton Emila Zatopka

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Peterkové s Davidem se myšlenka Zlatého maratonu zamlouvá

27. 04. 2024

Není žádným tajemstvím, že Zlatý maraton Emila Zátopka Ostrava se může chlubit zvučnými jmény mezi ambasadory. Keňany Wilsona Kipketera s Agnes Ngetichovou doplní za českou stranu domácí legendy Alena Peterková a Karel David.

„Je to moc pěkná myšlenka. Jako bývalou Ostravačku mě to hřeje,“ pousmála se Alena Peterková. Třiašedesátiletá běžecká ikona předvedla svůj životní výkon na letních hrách v Barceloně. V katalánské metropoli zaběhla v roce 1994 jako první Češka maraton pod hranicí 150 minut. O rok později navíc stanovila časem 2:27:00 nový národní rekord, který nikdo nepřekonal až do roku 2018.

Dalším českým ambasadorem ostravského Zlatého maratonu Emila Zátopka je Karel David. „Pamatuji si, jak před necelými 30 lety vznikal Pražský maraton a taky začínal pomaličku. V Ostravě sice nějaké maratony byly, ale město si zaslouží něco většího,“ přidává své postřehy držitel českého rekordu, který letos oslavil šedesáté narozeniny. Maximum novojičínského rodáka má hodnotu 2:11:57 a platí od roku 1993 až dodnes.

Karel David však doufá, že jeho rekord po letech čekání brzy někdo pokoří. Zároveň by si přál, aby fanoušci viděli dobré časy i na podzim v Ostravě. Trať podle něj kvalitním výkonům nahrává. „Je fajn, že je to jeden okruh. Je to příjemnější, než když se běží třikrát nebo čtyřikrát dokola,“ dodává Karel David.

Zlatý maraton Emila Zátopka povede přes 7 ostravských obvodů. Start i cíl bude mít na městském stadionu ve Vítkovicích. Běžci se dostanou také do historického centra nebo k vítkovické industriální Dolní oblasti. Velkou výzvou pak bude například stoupání Porubou.

Podrobnosti k závodu, který odstartuje 26. října 2024, najdete na stránkách www.zatopekmaraton.com.

 

« zpět «