up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

zlaty maraton Emila Zatopka

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Na gigantu se představilo přes 700 mladých atletů

5. 05. 2024

Městský stadion ve Vítkovicích má za sebou první velkou akci letní dráhové sezony. Úvodní květnová neděle patřila mládežnickému Mistrovství Moravy a Slezska družstev. Takzvaný gigant každoročně láká největší české talenty v dorosteneckých a juniorských kategoriích. Prvního semifinále se zúčastnilo celkem 34 oddílů.

„Přihlásilo se nám 712 atletů, což dělá asi 1314 startů. Závod je velký svým rozsahem i účastí, takže jsme za to rádi,“ pochvaluje si dobrá čísla předseda SSK Vítkovice Oldřich Zvolánek. „Nejpočetnější zastoupení měly dorostenky. Bylo jich hodně zejména v technických disciplínách. Ale také celková účast je pěkná. Juniorek, kterých obvykle bývá málo, se nakonec nasbíralo hodně i na několik běhů. To bylo v minulých letech neobvyklé,“ dodává šéf pořadatelského oddílu.

Vysoké počty závodníků jsou pozitivním znamením, že se atletika v domácích podmínkách rozvíjí a na scénu přicházejí početně silné ročníky. Závodníci narození v letech 2005 až 2008 měli v Ostravě ideální podmínky a takřka letní počasí. „S organizační stránkou jsme spokojeni. Rozjezd se nám vydařil. Na akci jsme měli kolem 50 rozhodčích a 30 lidí z technické čety. S dalšími pracovníky nás dohromady bylo asi 150,“ vypočítává Oldřich Zvolánek.

První semifinále Mistrovství Moravy a Slezska družstev se domácím barvám vydařilo. Dorostenky, juniorky a junioři, kteří reprezentují SSK Vítkovice, skončili v bodovém pořadí na druhých místech.

Kompletní výsledky najdete na stránkách Českého atletického svazu.

Odkaz zde: https://online.atletika.cz/vysledky/76766/0/2

 

« zpět «