Dodavatelé

sevenmedia

Maňasová letos poprvé na stovce za 11,40

8. 05. 2024

Vítkovická sprinterka Karolína Maňasová má za sebou svůj letošní první start na stovce. Na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích zaběhla ve finále vítězný čas 11,40 sekundy a vylepšila svůj výkon z rozběhu, který měl hodnotu 11,71.

Dvacetiletá reprezentantka v běhu na 100 metrů byla hlavní tváří Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců. I přes blížící se extraligu zaznamenali organizátoři solidní účast. Celkem do Ostravy přijelo 688 závodníků (1113 startů). Ve sváteční den se na mítinku představili muži, ženy i juniorské a dorostenecké kategorie.

Mezi muži se vítkovickým barvám vydařila dvoustovka. Běh č.1 ovládl Tomáš Lisák v čase 21,66. Hned za ním se umístili další domácí atleti. Druhý byl Jakub Majerčák (21,95) a třetí Milan Ščibráni (22,21).

Neúčast absolutní domácí špičky byla ovlivněná hlavně zmíněným startem domácích lig. Avšak pro mladou atletickou krev šlo o vynikající zkušenost.