up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

zlaty maraton Emila Zatopka

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Začala extraliga mužů a žen

12. 05. 2024

V Praze na Julisce se o víkendu rozběhla extraliga mužů a žen. Úvodní kolo se nejvíce vydařilo brněnské univerzitě a plzeňské Škodovce. Vítkovičtí atleti byli šestí, ženy sedmým místem uzavřely tabulku ve své kategorii.

Solidní počet bodů zapsala na vítkovické konto Monika Lehenová. Dvaadvacetiletá Slovenka dosáhla výkonem 6.08m na druhé místo ve skoku dalekém. V součtu s trojskokem, kde byla čtvrtá, získala pro SSK Vítkovice 20 bodů. Ženy skončily v prvním kole na poslední sedmé pozici se ztrátou 134b na první Škodu Plzeň.

V mužské kategorii dosáhla na týmové prvenství Univerzita Brno. Vítkovičtí závodníci byli v osmičlenné konkurenci šestí (ztráta 155b). Mezi nejpilnější bodové sběratele se zařadil Milan Ščibráni, který časem 48.04s obsadil čtvrtou pozici na hladké čtvrtce. V běhu na 4x400m byl dvacetiletý sprinter součástí vítkovického kvarteta ve složení Majerčák, Ščibráni, Volný, Baluch a se svými kolegy doběhl třetí (3:20.43s). Slovák Matej Baluch byl úspěšný i na 400m překážek, když zvítězil v čase 51.15s.

Vedle extraligy se konala také druhá liga mužů a žen v Hranicích. První kolo skupiny D vyšlo na výbornou zejména vítkovickým mužům, kteří se umístili první. Ženy skončily páté.

 

« zpět «