up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

zlaty maraton Emila Zatopka

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Stromšík před Zlatou tretrou zvítězil v Banské Bystrici

25. 05. 2024

Vítkovický sprinter Zdeněk Stromšík se naladil na Zlatou tretru nejlepším možným způsobem. V Banské Bystrici ovládl další ročník mezinárodního mítinku P-T-S. Na stovce vyhrál v čase 10,43 sekundy, což je letošní nejlepší český výkon.

Národní rekordman v běhu na 100 metrů (10,16 – společně s Janem Velebou a Dominikem Záleským, pozn. redakce) na Slovensku porazil i halového mistra Evropy Slováka Jána Volka (10,45) a halového světového šampiona Brita Richarda Kiltyho (10,46).

Zděnek Stromšík tak ideálně načasoval formu před blížící se Zlatou tretrou. Ostravský mítink se uskuteční na Městském stadionu ve Vítkovicích už v úterý 28. května 2024. Vedle mužské stovky se do programu vrací také ženský závod v běhu na 100 metrů a i v této kategorii má oddíl SSK Vítkovice svou zástupkyni.

U návratu ženské stovky na Zlatou tretru po dlouhých třinácti letech bude i Karolína Maňasová. Dvacetiletá talentovaná sprinterka se naposledy představila v polském Chorzówě, kde zaběhla druhý nejlepší kariérní výkon s hodnotou 11,35 a skončila čtvrtá. Nejrychlejší byla Britka Imani Lansiquot (11,24).

Letošní 63. ročník Zlaté tretry bude mimořádně nabitý. Fanoušci uvidí v akci například světové jedničky v mužské i ženské tyči Duplantise a Cauderyovou. Na dráze se předvedou hvězdní sprinteři a držitelé zlatých olympijských medailí De Grasse a Jacobs. Velký souboj se pak dá očekávat v oštěpu mezi trojicí Vadlejch, Peters, Weber. Další informace včetně on-line prodeje vstupenek najdete na stránkách www.zlatatretra.cz.

 

« zpět «