up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

zlaty maraton Emila Zatopka

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Olympijský vítěz Gardiner zve fanoušky na Zlatou tretru

26. 05. 2024

Největší hvězdy světové atletiky v těchto dnech přijíždějí do Ostravy před blížícím se startem 63. ročníku Zlaté tretry. Na Městském stadionu ve Vítkovicích se v úterý předvede také olympijský vítěz v běhu na 400 metrů Steven Gardiner z Baham.

„Je skvělé, že tady mohu být. Je to můj poslední závod před bahamskou kvalifikací na Letní olympijské hry. Chci předvést dobrý výkon. Doufám, že sám sebe mile překvapím,“ uvedl po svém příletu do Ostravy Steven Gardiner. Zlatý medailista z Letních olympijských her v Tokiu zaběhl své karierní maximum na mistrovství světa 2019, když vyhrál v národním rekordu 43,48 sekundy. Ve stejném roce zvítězil také na Zlaté tretře, kam se letos vrací vůbec poprvé.

Rekord ostravského mítinku na 400 metrů je 44,16. Bahamský sprinter by rád tuto metu pokořil, zároveň však na sebe nechce vyvíjet zbytečně velký tlak. „Nerad bych mluvil o konkrétním čase. Chci udělat co nejlepší výsledek. Jasně, že budu spokojený, pokud bude na tabuli čas 44,00. Avšak snažím se to neřešit a prostě ukázat, co ve mně je. Hlavně chci ten závod vyhrát, to je můj plán na úterý,“ doplňuje Steven Gardiner a doufá v co největší diváckou účast. „Rád bych pozval všechny fanoušky, aby se na nás přišli podívat. Bude to show.“

Vstupenky na Zlatou tretru jsou stále k mání. V on-line ticketingu zbývá posledních 900 lístků. Internetový prodej skončí v pondělí večer. V úterý pak bude možnost koupit neprodané vstupenky na pokladně před stadionem.

 

« zpět «