Dodavatelé

sevenmedia

Třetím závodem graduje forma, říká před Evropou Maňasová

31. 05. 2024

Karolína Maňasová se naladila na blížící se mistrovství Evropy v Římě. Na Zlaté tretře zaběhla na stovce své sezónní maximum v čase 11,30 sekundy. Výkonem v Ostravě se přiblížila k osobnímu rekordu z loňského června. Ve Štýrském Hradci měla tehdy čas 11,26 s.

Karolíno, jste spokojená s výsledkem a konečným pátým místem v Ostravě?

Jak by řekl můj kamarád ze Slovenska, ale hej. Už jsem říkala, že do 70. nebo 80. metru jsem se držela za Kambundji, takže mě mrzí, že jsem to nevydržela do konce. Ale 11,30 je takhle na první dobrou super čas. Směrem k Evropě je klíčové, abych se z rozběhu probojovala do semifinále.

Říkáte na první dobrou super čas. Co tím máte na mysli?

Myslím tím první běh. Když se podíváte na mé výsledky do karty atleta, tak uvidíte, že vždycky mám rychlejší finále než rozběh. Takže tohle beru hodně pozitivně. Dokážu běžet 11,30 hned prvním během a vím, že kdybych šla finále, tak bych byla schopná ještě něco srazit.

Před mistrovstvím Evropy už žádný další závod nemáte?

Ne, s trenérem jsme plánovali termínovou listinu tak, aby Evropa byla mým třetím ostrým startem. Já na sobě pozoruju, že se stává tak lehce pravidlem to, že třetím závodem graduje forma a jdu většinou vždycky na osobák. Takže Evropa bude můj třetí závod. Úplně první ostrý start byl v Chorzówě. Deset dnů před tím jsem šla ještě mistrovství Moravy a Slezska, ale to jsem byla v plném tréninku, to jsem se šla jenom proběhnout.