up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

zlaty maraton Emila Zatopka

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Úspěšný "Gigant"

17. 06. 2024

O víkendu 15. — 16. 6. jsme hostili národní šampionát atletů a atletek do 18 a 20 let. Do bojů s nejlepšími vrstevníky v České republice zasáhlo i 31 zástupců vítkovické atletiky. Na nejcennější medaili dosáhla Anna Hrbáčová, která suverénně zvítězila ve skoku vysokém v novém oddílovém rekordu182 centimetrů. Anna nejen, že vyhrála svou soutěž v kategorii dorostenek, tímto výkonem by zvítězila i mezi juniorkami a hlavně tímto skokem splnila limit i pro start na mistrovství světa juniorů! Svěřenkyni Jana Kotaly tak čeká nabité reprezentační léto. Kromě mezistátního utkání ji čeká Mistrovství Evropy do 18 let, které se uskuteční v Bánské Bystrici a avizované, srpnové Mistrovství světa juniorů, které bude pořádat Peru. Nutno podotknout, že Anna je loňská žákyně a v kategorii dorostenek je teprve prvním rokem. Anna momentálně figuruje na děleném čtvrtém místě mezi evropskými dorostenkami a je první mezi výškařkami narozenými v roce 2008! Moc gratulujeme!

Ze stříbrné medaile jsme se radovali hned 5x. Tomáš Volný si ve finále osmistovky dorostenců vylepšil osobní rekord o více než dvě vteřiny a vyhověl tak požadovanému kritériu pro start na Mistrovství Evropy do 18 let. Tomášův osobní rekord a také nový oddíl rekord má nyní hodnotu 1:50,84 min. Tento čas jej zároveň řadí na osmé místo české, dorostenecké historie. Stříbrnou medaili si vyskákal ve skoku dalekém junior Štěpán Matura, který si v předposlední sérii posunul osobní rekord na metu 742 centimetrů. Na 100 m dorostenek finišovala druhá rovněž v osobním nejlepším výkonu 11.98s Ema Procházková. Ema se tímto časem zapisuje na první místo bohaté historie našeho oddílu. Z druhé pozice do soutěže kladivářů nastupoval loňský žák Václav Hranický, ten své republikové postavení uhájil výkonem 58.03m. To Julie Bártková útočila v oštěpařském sektoru ze zádních pozic. Svůj osobní nejlepší výkon si Julie vylepšila o více něž 2 metry a v hodu oštěpem dorostenek se postupně celou soutěž zlepšovala až na 44.78m. Zaslouženě tak vybojovala svou první republikovou medaili.

První medaili z Mistrovství České republiky získala i bronzová Karolína Macalíková na 2000m překážek dorostenek a zařadila se na druhou příčku v oddílových statistikách. Poslední medaili, bronzovou, vybojovala mezi juniorkami Johana Suchánková na 400 m překážek. 
Těsně pod stupni vítězů skočila v hodu kladivem dorostenek Eleni Chvostková, kterou ale může těšit nový osobní rekord 50.53 m. Osobní rekord 37.59 m v hodu diskem stačil Julii Bartkové na čtvrté místo v dorostenkách. 

Pátá skončila ve skoku o tyči dorostenek Adéla Pannová výkonem 3,46 metrů. Nový osobní rekord 5,71 m a páté místo zapsala ve skoku dalekém juniorek Michaela Bělunková.
Mezi finálovou osmičku se probojovali v hodu oštěpem celkově šestý David Vaněk za výkon 55,65 m a hned za ním se seřadil jeho týmový parťák David Pavlišinec díky osobnímu rekordu 55.51 m. Další z party Vrhačské akademie Kateřina Fridrichová skončila 8. ve vrhu koulí dorostenek výkonem 12.50 metrů, stejně jako Eleni Chvostková v hodu diskem za vzdálenost 34,28 metrů.

Gratulujeme nejen medailistům, ale všem, kteří si posunuli svá osobní maxima. 
Celkově jsme se v bodovém pořadí oddílů umístili na lichotivém sedmém místě.

Na šampionátu padlo hned několik rekordů mistrovství, o národní rekord se na 300m překážek postarala Nina Radová.

Kompletní výsledky najdete na webu atletiky zde >

 

 

 

« zpět «