up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

zlaty maraton Emila Zatopka

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Maňasová a Stromšík poběží ve Zlíně o mistrovské tituly

25. 06. 2024

Poslední červnový víkend bude patřit mistrovství republiky v atletice. Na zlínském Stadionu mládeže se představí celkem 25 vítkovických atletů. Obhájit nebo vylepšit loňské stříbrné medaile mohou sprinteři Karolína Maňasová se Zdeňkem Stromšíkem.

V minulém roce skončila Karolína Maňasová na domácím šampionátu v Táboře druhá, na tehdy vítěznou Nikolu Bendovou ji chybělo 17 setin. Teď má vítkovická reprezentantka šanci svůj výkon vylepšit. Její forma graduje, což potvrdila na mistrovství Evropy v Římě časem 11,17 sekundy. Mladá atletka, která stále bojuje o premiérovou účast na olympijských hrách, se v Itálii přiblížila na pouhých 8 setin k dlouholetému národnímu rekordu Jarmily Kratochvílové. I proto na ni bude ve Zlíně upřená velká pozornost.

Druhé místo v běhu na 100 metrů bral na loňském mistrovství republiky také Zdeněk Stromšík, který zaostal za prvním Janem Velebou jen o 10 setin. Právě souboj této dvojice bude jedním z lákadel zlínského MČR. Zkušený Veleba se totiž loučí s kariérou a měla by ho čekat poslední stovka, při které bude jeho hlavním soupeřem právě vítkovický Stromšík. Oba elitní čeští sprinteři jsou navíc štafetovými parťáky a společně s Dominikem Záleským se dělí o domácí rekord na 100 m (10,16 s).

Z vítkovické výpravy bude mít medailové ambice také Simona Vrzalová (1500 m, 5000 m), která skončila na minulém republikovém šampionátu druhá na pětikilometrové trati (17:19,82). Loňské zlato se pokusí obhájit vítkovická koulařka Katrin Brzyszkowská. Národní šampionka nedávno zaznamenala skvělý úspěch, v minulém týdnu dosáhla kariérního maxima s hodnotou 17,39 metru a dostala se na sedmou příčku v českých historických tabulkách.

Zapomínat pak nesmíme ani na Janu Slaninovou (100 m, 200 m) a příjemně překvapit může i Milan Ščibráni na čtyřstovce. Všem držíme palce!

 

« zpět «