up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

zlaty maraton Emila Zatopka

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Koulařům ve Zlíně kraloval Tomáš Bortel

30. 06. 2024

Druhý a zároveň poslední den mistrovství republiky ve Zlíně přinesl další medaile pro SSK Vítkovice. O velkou senzaci se postaral Tomáš Bortel, který díky osobnímu rekordu zvítězil v soutěži koulařů.

Čtyřiadvacetiletý Tomáš Bortel předvedl výkon 17,07 metru a zapsal své nové kariérní maximum. Vzhledem k neúčasti Tomáše Staňka byl největším favoritem soutěže Tadeáš Procházka z Kladna, avšak musel si vystačit se stříbrnou medailí.

Novým národním šampionem je mladík z Vítkovic, který se na závody připravuje víceméně sám. Sice si občas přijde pro rady k trenéru Lindovskému, ale jinak trénuje sólově a není členem středisek jako ostatní. I díky tomuto faktu je Bortelovo zlato o poznání cennější.

Druhým vítkovickým medailistou v nedělním programu byl Milan Ščibráni, který navázal na včerejší stříbro se štafetou 4 x 100 m. Talentovaný sprinter se ukázal ve výborném světle i při mistrovské čtvrtce. Ve finálovém běhu na 400 metrů zaznamenal nový osobní rekord v čase 46,85 sekundy a odvezl si bronzovou medaili. Vítězem se stal kladenský Matěj Krsek (46,04 s).

Ščibráni s Bortelem se tak přidali k sobotním medailistům Maňasové, Stromšíkovi, Brzyszkowské a štafetě ve složení Majerčák, Ščibráni, Lisák, Stromšík.

 

« zpět «