up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

zlaty maraton Emila Zatopka

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Karolína Maňasová jede na olympijské hry!

4. 07. 2024

Senzační novinku se dnes dozvěděla Karolína Maňasová. Teprve dvacetiletá atletka z oddílu SSK Vítkovice se definitivně kvalifikovala na své první olympijské hry. V Paříži se představí v nejkratším sprintu na 100 metrů. Nominaci potvrdilo předsednictvo Českého atletického svazu.

Karolína Maňasová píše v tomto roce nádherný atletický příběh. Nejdříve během halové sezony stanovila nový národní rekord na 60 metrů (7,15 sekundy). Poté si formu přenesla i na hladkou stovku, kde na nedávném mistrovství Evropy v Římě vylepšila svůj osobní rekord. Časem 11,17 se přiblížila k českému historickému maximu, které drží od roku 1981 legendární Jarmila Kratochvílová (11,09). A aby dobrých zpráv nebylo málo, tak symbolická sladká tečka na závěr přišla začátkem července.

Díky skvělým výkonům v královské disciplíně se rodačka z Nového Jičína kvalifikovala na Letní olympijské hry do Paříže, když se v mezinárodním žebříčku umístila na 43. pozici. Talentovaná sprinterka, kterou objevila trenérka Irena Šádková a teď ji v Ostravě připravuje Ivo Pištěk, se tak může těšit na svou olympijskou premiéru.

Karolíně posíláme obrovskou gratulaci a budeme ji držet palce na hrách v Paříži!

 

« zpět «