Dráhová sezona je v plném proudu
Celou řadu zajímavých akcí nabídl začátek letošní dráhové sezony. Ve druhé polovině dubna se pod hlavičkou SSK Vítkovice uskutečnil závod Okolo stadionu – silniční pětka. Na certifikované pětikilometrové trati byla nejrychlejší domácí závodnice Simona Vrzalová v osobním rekordu 16:11. U mužů nikdo nestačil Štěpánu Poláchovi (15:50).
Koncem dubna odstartoval běžecký seriál mládeže Running Cup Ostrava 2026. Do prvního závodu se zapojilo na 200 startujících. Další dvě kola jsou na programu 12. a 26. května. Závodit mohou děti ročníku 2011 a mladší. Hlavními myšlenkami akce jsou radost z pohybu, fair play a podpora mladých sportovců. Vítkovická atletika tímto způsobem usiluje o vytvoření nové tradice běžeckých závodů pro mladé naděje.
Začátkem května se vítkovická mládež účastnila 1. kola soutěže družstev Mistrovství Moravy a Slezska dorostu. Dorostenky vybojovaly 2. místo za Olomoucí. Dorostenci startovali v oslabené sestavě a skončili na 14. pozici. Většina závodníků zamířila na 1. kolo družstev MMaS juniorů v Břeclavi. V Jihomoravském kraji vítkovičtí junioři vyhráli před Univerzitou Brno a Olomoucí, juniorky byly druhé za Olympem Brno.















