Wita ovládl MČR na 5 km
Poděbrady hostily historicky druhé mistrovství České republiky v silničním běhu na jednu míli a 5 kilometrů. Na mítinku se zadařilo i vítkovickým atletům, Simona Vrzalová si odvezla bronz a Jan Wita vybojoval zlatou medaili!
Závod mužů na 5 kilometrů v silničním běhu se dlouho nesl v taktickém duchu. Po pomalejším úvodu se tempo začalo zrychlovat. Nejvíce sil měl v závěru Jan Wita z SSK Vítkovice, který zvítězil v čase 14:45. „Vyšlo to dle plánu. Poslední okruh byl nejrychlejší s průměrem 2:41. Nic nečekaného se nestalo, kluci běželi famózně, krásně to tahal Jonáš Hubáček. Já jsem měl akorát nejsilnější konec,“ uvedl pro Český atletický svaz Jan Wita, pro kterého šlo o nejlepší výkon sezony.
Cenný kov na pětce získala také vítkovická Simona Vrzalová, která skončila na 3. místě. O trojici nejlepších se rozhodlo už po prvním kilometru, vítězná Tereza Hrochová totiž nasadila tempo, kterému nikdo nestačil. Plzeňská závodnice vyhrála rekordním časem 15:49. Druhá doběhla Michaela Čepová (15:54) a jako třetí finišovala zmíněná Simona Vrzalová (16:14).
V mistrovském závodu žen na jednu míli zvítězila favorizovaná Kristiina Sasínek Mäki s časem 4:49,53. Vítkovická Lucie Šenkeříková byla šestá (5:01,91). Mezi muži kraloval Štěpán Kavan (4:16,13).















