up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

zlaty maraton Emila Zatopka

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

CZECH INDOOR GALA

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Mládeži se na začátku sezony daří

13. 05. 2026

Vítkovické mladé naděje odstartovaly novou sezonu na výbornou. V nabitém programu naši atleti předvedli skvělé individuální výkony, a dosáhli tak na vynikající týmové výsledky.

Jednou z prvních akcí bylo semifinále MMaS družstev mládeže v Třinci. Ve Slezsku vybojovaly dorostenky SSK Vítkovice druhé místo, zatímco výsledky dorostenců ovlivnilo hostování několika našich závodníků v Opavě. Individuálně zářili zejména Josef Dufek, který vrhl koulí 17,07 m, a Adél Szücs s výkonem 53,52 m v hodu kladivem.

Dále následovaly soutěže juniorů v Břeclavi, kde kluci zvítězili a juniorky obsadily druhou příčku. O největší zápis se postaral Václav Hranický, který hodil kladivem 64,95 m a vytvořil nový oddílový rekord. Skvěle se prezentovala i Vanda Pavlištíková na 400 m překážek (62,45 s) a Anna Hrbáčová, která ve výšce překonala 1,76 m.

Starší a mladší žactvo na Přeborech Moravskoslezského kraje vybojovalo 22 medailí. Následně v Opavě pak starší žactvo slavilo dvojité vítězství, když žákyně posbíraly 270 bodů a žáci 381,5 bodu. V této kategorii vyčnívala Karolína Valošková, která si zapsala nové osobní rekordy na 100 m překážek (14,90 s) a v dálce (5,10 m), a také Isabella Voitle na trati 300 m časem 42,90 s.

Další úspěšnou akcí bylo Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích ve Zlíně. V kategorii starších žáků získal stříbrnou medaili vítkovický Vít Žižka, který v devítiboji nasbíral 4498 bodů. Osobní maxima si vylepšil v běhu na 60 metrů, ve skoku o tyči nebo hodu oštěpem. Z vítkovických děvčat se nejvíce dařilo Magdaléně Medvecové, která výkonem 3805 bodů obsadila šesté místo a posunula si osobní rekord o více než 700 b.

Všem gratulujeme a jen tak dále!

 

« zpět «