Mládeži se na začátku sezony daří
Vítkovické mladé naděje odstartovaly novou sezonu na výbornou. V nabitém programu naši atleti předvedli skvělé individuální výkony, a dosáhli tak na vynikající týmové výsledky.
Jednou z prvních akcí bylo semifinále MMaS družstev mládeže v Třinci. Ve Slezsku vybojovaly dorostenky SSK Vítkovice druhé místo, zatímco výsledky dorostenců ovlivnilo hostování několika našich závodníků v Opavě. Individuálně zářili zejména Josef Dufek, který vrhl koulí 17,07 m, a Adél Szücs s výkonem 53,52 m v hodu kladivem.
Dále následovaly soutěže juniorů v Břeclavi, kde kluci zvítězili a juniorky obsadily druhou příčku. O největší zápis se postaral Václav Hranický, který hodil kladivem 64,95 m a vytvořil nový oddílový rekord. Skvěle se prezentovala i Vanda Pavlištíková na 400 m překážek (62,45 s) a Anna Hrbáčová, která ve výšce překonala 1,76 m.
Starší a mladší žactvo na Přeborech Moravskoslezského kraje vybojovalo 22 medailí. Následně v Opavě pak starší žactvo slavilo dvojité vítězství, když žákyně posbíraly 270 bodů a žáci 381,5 bodu. V této kategorii vyčnívala Karolína Valošková, která si zapsala nové osobní rekordy na 100 m překážek (14,90 s) a v dálce (5,10 m), a také Isabella Voitle na trati 300 m časem 42,90 s.
Další úspěšnou akcí bylo Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích ve Zlíně. V kategorii starších žáků získal stříbrnou medaili vítkovický Vít Žižka, který v devítiboji nasbíral 4498 bodů. Osobní maxima si vylepšil v běhu na 60 metrů, ve skoku o tyči nebo hodu oštěpem. Z vítkovických děvčat se nejvíce dařilo Magdaléně Medvecové, která výkonem 3805 bodů obsadila šesté místo a posunula si osobní rekord o více než 700 b.
Všem gratulujeme a jen tak dále!















