Dodavatelé

sevenmedia

Brzyszkowská překonala šestnáctimetrovou hranici

25. 04. 2022

Na kladenském stadionu Sletiště se uskutečnil mítink vrhačské sekce Českého atletického svazu, na kterém si zazávodila řada českých vrhačských nadějí. Nechyběly na něm ani vítkovické atletky. Nejlepšího výsledku dosáhla koulařka Katrin Brzyszkowská, která svoji soutěž vyhrála.

Účast na mistrovství světa juniorů v Cali si zajistila už dříve, na Sletišti ovšem dosáhla dalšího velkého kariérního milníku. Vůbec poprvé se dokázala dostat za 16 metrů. Hodnota jejího nového osobáku je nyní 16,03 metrů, čímž si osobní maximum z loňského roku vylepšila o 29 centimetrů.

Z druhého místa se v kategorii dorostenek darovala ve stejné disciplíně Alice Stehnová. Letošní maximum posunula na hranici 11,76 metrů. V hodu kladivem skončila rovněž druhá v novém osobním rekordu 51,63 metrů. Z osobního rekordu se radovala také diskařka Kristýna Šandorová. V soutěži dorostenek skončila třetí výkonem 35,36 metrů.