up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Fotbalisté po jedenácti letech vybojovali titul

10. 06. 2022

Tým vítkovických neslyšících fotbalistů spolu s fanoušky cestoval společně do Brna na poslední zápas mistrovství republiky v sezoně 2021/2022. Hrálo se 28. května na hřišti v Chrlicích. Ostravanům stačila k zisku titulu jakákoliv remíza, ale nakonec SKN Brno porazili 4:3.

Oba týmy nastoupily v silných sestavách a až do 25. minuty bylo utkání velmi vyrovnané. Domácí svého soupeře tlačili, ale branku dobývali marně. Vítkovický brankář Tomka bravurně vyrazil jednu ze střel na břevno. Byl to neskutečný zákrok, jako by to bylo kouzlo. Ve 26. minutě naopak přihrál Továrek do běhu Zbořilovi a jeho střílený centr skončil v brněnské brance.

Hosté začali být aktivnější a chtěli přidat další gól. Brňané se nebyli schopni vymanit z tlaku, jen občas hrozili z rychlých protiútoků. Druhý gól padl opět do jejich branky. Vodička využil chybu hráče domácího týmu a soupeře a divákům předvedl úchvatné sólo. Ve 31. minutě tak zvýšil na 2:0.

Domácí trenér po přestávce dost výrazně obměňoval sestavu, navíc vítkovický záložník Zbořil uviděl v 55. minutě červenou kartu. Hostům bylo jasné, že v deseti je čeká velmi těžký závěr zápasu. Ovšem bojovali dál a v 65. minutě vybídl ke gólovému zakončení Továrka jeho spoluhráč Hartoš. Třígólové vedení ovšem ostravský tým neudržel. V rozmezí devíti minut inkasoval tři branky a domácím narostla křídla. Potřebovali však ještě jeden gól vstřelit, takže se pouštěli do stále odvážnějších akcí.

Pak přišla další hrubá chyba brněnské obrany, která nechala úplně osamoceného Hubáčka. Vítkovický útočník vstřelil rozhodující gól a po závěrečném hvizdu rozhodčího mohl společně se spoluhráči a fanoušky slavit zisk titulu, na který čekali dlouhých jedenáct let. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni domácí Adam Papoušek a za hosty Šimon Továrek. Oslavy začaly přímo na hřišti, byly veliké a zasloužené.

Sestava SSK Vítkovice: Tomka L. - Holan J. (90. Homolka), Gloga P., Bajer J., Jankovič J. - Hartoš R., Továrek Š., Gajdošík T., Zbořil T. - Hubáček A., Vodička O. Trenér Hykl L., vedoucí Kunovjánek R. Náhradníci: Tomáš D., Vyzina J., Lavrovič Z., Turoň M.

« zpět «