up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Dva tituly úvodní den gigantu

19. 06. 2022

Úvodní den mistrovství České republiky juniorů a dorostu v Ostravě padly tři národní rekordy. Co však příznivce vítkovického klubu těší určitě mnohem víc je skutečnost, že domácí zástupci vybojovali čtyři medaile, z toho hned dvě zlaté.

Nejlepší letošní výkon sezony v juniorské kategorii předvedla v dálkařském sektoru Lucie Pisková. Jen o pět centimetrů zaostala za šestimetrovou hranicí, ale i tak 595 v poslední sérii stačilo na zlatou medaili. Pro titul si v závodě štafet na 4x100 metrů doběhly juniorky. Kvarteto Tereza Sklenářová, Anna Cagašová, Johana Suchánková a Lucie Pisková vyhrálo časem 47,16.

V závodě na 1500 metrů dorostenek si pro nečekané stříbro doběhla v osobním rekordu 4:47,79 Darina Brozdová. Pro svěřenkyni trenéra Vladimíra Černého to byla první individuální medaile z domácího šampionátu vůbec. Rovněž v osobním rekordu 16,53 metrů obsadil v dorostenecké soutěži koulařů Petr Bílský třetí místo.

Jen těsně pod stupni vítězů skončil ve finále stovky Tomáš Lisák. Jeho 10,84 ovšem bylo od medaile vzdáleno čtrnáct setin sekundy. Na stejné trati juniorek si hned dvě vítkovické sprinterky zaběhly osobáky, ale ve velmi kvalitním závodě to na medaile nestačilo. Lucie Pisková (12,00) doběhla pátá a Tereza Sklenářová (12,14) šestá. Pátý skončil rovněž v osobním rekordu 50,31 metrů v hodu kladivem dorostenec Simon Rychecký.

V nedělním programu bude několik dalších medailových nadějí. V kouli a disku juniorek se představí Katrin Brzyszkowská, do finále čtvrtky juniorů se po vítězství v rozběhu probojoval Milan Ščibráni (49,04) a na stejné trati mezi juniorkami bude o cenný kov bojovat Anna Cagašová. Také ona vyhrála svůj rozběh časem 56,15). Finále půlky čeká juniorky Hanu Borovou, která v rozběhu doběhla druhá (2:15,64). Do finále na 300 metrů překážek se probojovala Johana Suchánková. Osobní rekord 43,34 znamenal vítězství v rozběhu.

S třetím nejlepším časem v letošních tabulkách může na úspěch pomýšlet také dorostenec Jeroným Polášek v závodě na 3000 metrů. Tyčkařka Niki Joannidu má zase nejlepší osobní rekord (410) ze všech závodnic v soutěži juniorek.

Kompletní výsledky najdete ZDE

« zpět «