up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Celková bilance z gigantu je čtrnáct medailí

20. 06. 2022

Extrémní vedro na Městském stadionu ve Vítkovicích v rámci šampionátu juniorské a dorostenecké kategorie sice některý atletům a atletkám mohlo vadit. Na druhou stranu dlouhatánský seznam osobní rekordů i rekordů mítinku vypovídá, že vysoké teploty a slunce atletice svědčí.

Padl jeden národní rekord a dalších pět rekordů mistrovství. Na medaile v řadě disciplín bylo zapotřebí překonat rekordy osobní. To se dařilo i domácím nadějím, které k sobotním čtyřem cenným kovům přidali v nedělním programu dalších deset. Včetně jednoho titulu.

Ve vrhu koulí dorostenek totiž neměla Katrin Brzyszkowská prakticky žádnou konkurentku. Výkonem 15,41 porazila druhou v pořadí Kláru Holcovou ze Staré Boleslavi o dva a půl metru. Ovšem v disku už vítkovická vrhačka přemožitelku našla. Klára Klonová z pražského Olympu si vylepšila svůj osobák na 45,87 a Brzyszkowskou porazila o 43 centimetry.

Na dvoustovce juniorů si zaběhl Tomáš Lisák skvělý osobák 21,44. Stejně jako plzeňský Ondřej Míka. Toho ovšem nakonec cílová fotografie označila za vítěze a vítkovický sprinter se musel spokojit se stříbrem. Na druhém místě doběhl také čtvrtkař Milan Ščibráni. A také si posunul své osobní maximum na 48,08. Na stříbrný stupínek dosáhla také štafeta juniorek na 4x400 metrů ve složení Hana Borová, Johana Suchánková, Lucie Pisková a Anna Cagašová. Zaběhla čas 3:52,48.

V běhu na 400 metrů juniorek si pro bronz dospurtovala Anna Cagašová časem 55,60. Ve stejné kategorii, ovšem na dvojnásobné trati skončila časem 2:10,23 třetí Hana Borová. V kategorii dorostenek v běhu na 300 metrů překážek překonala vítězná Valerie Dzurová z Plzně časem 41,49 národní rekord, domácí Johana Suchánková si zaběhla „pouze“ osobák 42,66 a bylo z toho další třetí místo a bronzová medaile. Závod ve skoku o tyči juniorek nepatřil svými výkony k vrcholům šampionátu. Na vítězství stačilo 380 centimetrů, Niki Joannidu zvládla o deset méně a obsadila třetí příčku. Dorostenec Petr Bílský navázal na vydařený závod v kouli a také v hodu diskem se probojoval na stupně vítězů. Výkon 49,99 metrů stačil rovněž na třetí místo.

Foto: ČAS/Jan Houska

Kompletní výsledky najdete ZDE

« zpět «