up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


Výčet medailí se zastavil na pěti

25. 06. 2022

Na mistrovství republiky mužů a žen v Hodoníně vybojovali vítkovičtí atleti a atletky celkem pět medailí. V pořadí klubů skončili na devátém místě. Ke čtyřem cenným kovům z pátečního programu tak v sobotu přibyl už jen jeden.

V běhu na 1500 metrů se o něj zasloužil Lukáš Symerský, který si časem 3:41,84 vytvořil nový osobní rekord a až do posledních metrů bojoval s Janem Frišem o stříbro. Nakonec za odchovancem vítkovické atletiky, už několik let závodícím za pražskou Duklu, skončil třetí o 23 setin sekundy.

Jen jednu příčku pod stupni vítězů skončila štafeta mužů na 4x400 metrů ve složení Husek, Lutz, Kovář a Ščibráni. Ovšem odstup od bronzového kvarteta Slavie byl bezmála pět sekund. Spokojen se svým výkonem naopak vůbec nemohl být dálkař Jakub Bystroň. Předvedl jediný platný pokus a ani se neprobojoval do užšího finále.

Druhý den mistrovství České republiky v Hodoníně nabídl kvalitní podívanou plnou skvělých výkonů a strhujících soubojů. Čtvrtkař Matěj Krsek zaběhl nový rekord šampionátu. Barbora Špotáková získala svůj patnáctý titul. Před domácím publikem se blýskli také odchovanci pořádajícího oddílu Vítězslav Veselý a Filip Sasínek.

Foto: ČAS/Martin Edlman

Kompletní výsledky najdete ZDE

« zpět «