up

Naše projekty

ZLATÁ TRETRA

ČOKOLÁDOVÁ TRETRA ČESKÝ BĚH ŽEN

OSTRAVSKÁ LAŤKA OSTRAVSKÉ OKRUHY

parateam

 


Partneři

msmt

Clarion

 

Dodavatelé

 

sevenmedia


O víkendu vyvrcholí MS v Eugene

22. 07. 2022

Už pouze poslední dvě reálné medailové naděje zůstaly české výpravě ve hře na letošním MS v americkém Eugene. Do finále v hodu oštěpem postoupili Nikola Ogrodníková a Jakub Vadlejch, žádný další český atlet či atletka do bojů o medaile prozatím výrazným způsobem nezasáhli.

Mílařky Kristiina Mäki a Diana Mezulianiková skončily v semifinále, stejně jako čtvrtkařka Lada Vondrová. Tereza Hrochová v maratonu doběhla sedmnáctá, chodkyně Eliška Martínková si došla pro jedenadvacáté místo.

Čest české atletiky tak budou zachraňovat (při vší úctě k dalším reprezentantům, které ještě závody čekají, jako například desetibojařům Ondřeji Kopeckému s Jiřím Sýkorou či mužské štafetě na 4x400 metrů) právě svěřenci trenéra Jana Železného.

Odchovankyně ostravské atletiky Nikola Ogrodníková si po třech letech opět zahází světové finále. V kvalifikaci se parádně trefila hned do úvodního pokusu, když zaznamenala 60,59 metrů. Ve druhé sérii se sice nezlepšila, ale stejně pak nakonec po poradě s trenérem Janem Železným poslední pokus v kvalifikaci vynechala. Bylo zřejmé, že jí postup do finále už uniknout nemůže. „Netušila jsem, že ten první pokus je tak dlouhý a je až za šedesát metrů. Stadion je trochu atypický, není ideální právě na odhad délky hodů. Ovšem sektor mi vyhovuje,“ řekla pro server atletika.cz. a dodala: „Teď skončila sranda a začne boj o to, po čem všichni ve finále touží. Já budu chtít navázat na ten pocit, který jsem v kvalifikaci měla, a ještě to zlepšit.“

Ještě o jeden pokus méně stačil Jakubu Vadlejchovi k tomu, aby si poradil s kvalifikačním limitem, nastaveným na 83 metrů. V první sérii poslal oštěp do vzdálenosti 85,23 a spokojeně opouštěl sektor. Dobrá nálada ho provázena i při hodnocení svého vystoupení. „Každý závodník si představuje, že kvalifikační limit hodí prvním hodem a většinou to tak nebývá. Mně se to povedlo a jsem moc rád, že mohu odpočívat směrem k finále,“ řekl a v boji o medaile by také rád předvedl ještě lepší pokus než v kvalifikaci.

Oba finálové závody v hodu oštěpem mohou všichni fanoušci atletiky sledovat pochopitelně živě na ČTsport. Ženy začnou házet v sobotu ve 3.20 hodin brzy ráno, muži pak v neděli ve 3.35 ráno.

Foto: ČAS/Soňa Maléterová

Kompletní informace a výsledky o MS v Eugene najdete ZDE

« zpět «